Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
маск Fisher Spectrum kupuvam Simplex Майнлаб nexus VANQUISH Minelab врътка GOLD грунда TEKNETICS голден tesoro deus Coil нишани 5000 пират lorenz prodavam mask nokta wave miladinka
 

 Металотърсач Nokta Impact - платка

Go down 
+6
vanbg
adminn
pechkata
mdetectors.bg
OMD Detectors
Ancient Hunter
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Рис
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Малко факти   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyВто Юли 11, 2017 12:43 pm

OMD Detectors написа:
Да става , удря шамар на руските разработки.
Интерестно какво ли ще измислят скъпите програмисти който са в тима на OMD.
-Още преди около 12 години , когато пихме кафе с един колега от моята група във Варненския технически университет в едно скъпо пловдивско бистро -майна ,кореняк майна е колегата-той ми се оплака , че не е могъл да намери добър програмист на българска територия, който да му напише една не много сложна програма.Човекът е дискретен, има пари и НИКОГА не бие тъпана ( да се разбира не е като селски глашатай , който бие барабанче на селския площад , и дерейки се като серенгьолска мечка, обявява заповедите на кмета ) за каквото и да било...
- Разработката на нов продукт ( особено така наречената R&D -проучване и развитие ) е МНОГО, ама наистина МНОГО скъпа дейност...Много малко фирми могат да си пзволят да държат постоянно на работа специалисти като Дейв Джонсън ,Карл Мореланд - за Брус Халкро Кенди изобщо да не говорим !Месечните заплати на тези специалисти са 5 (пет ) цифрени суми в долари или евро...
-Аз може да чета цитата на OMD предубедено, но доколкото разбирам , целта на поста е да се създаде впечатление за голяма фирма , с голям екип...
-Ярък пример- доколкото знам от снимките и малкото информация по нета , в разработката на един от най-продаваемите ( или топ 1 на пазара в момента-просто нямам инфо ) модели в света - DEUS , на XP са били ангажирани 7-9 ЕЛИТНИ ИНЖЕНЕРИ-дизайнери в различните стадии на разработката...Не визирам специалистите по роботика...След като поточната линия тръгва на пълни обороти, голяма част от тези дизайнери вече не работят за тази фирма. В бъдеще може би отново ще бъдат ангажирани за разработката на нов модел.Икономически крайно неизгодно е те да бъдат на твърда заплата за постоянно във фирмата.
- И последно -на изпроводяк ! -никога , ама НИКОГА не подценявайте руснаците.Какво се случи с Наполеон и похода му към Москва ? Ами Хитлер ? Няма да даваме повече примери-не че няма , просто не е необходимо...
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyВто Юли 11, 2017 1:19 pm

Вече са настанали такива времена, че никой не трябва да подценява никой, а да се съсредоточи към пускане на нови, качествени и евтини модели - това запомнете от мен следните правила. Този, който не чуе тези думи ще сгреши.
Насоките на развитие на производството на ВЛФ металотърсачи трябва да отчете заедно следните правила:
1. Металотърсачите да са подводни - или поне издръжливи на дъжд
2. Металотърсачите да са с безжични слушалки
3. Металотърсачите да са с вградени батерии или сменяеми литиево полимерни
4. Металотърсачите да са с гаранция мининум 3-4 години
5. Металотърсачите да са леки и компактни
6. Металотърсачите да са ЕВТИНИ - първокласните да са под 1800лв. средния клас под 1000лв.
7. Металотърсачите да имат опцията за инсталиране на нови версии на софта
8. Металотърсачите да имат опция за връзка с смарт фон и компютър
9. Металотърсачите да работят на много тежки почви с дискриминация
10. Металотърсачите да работят на различни честоти

Правилото, че трябва да са окомплектовани с ДД сонда е ясно и вече дори не е екстра.
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Браво!   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyВто Юли 11, 2017 3:01 pm

mdetectors.bg написа:
Вече са настанали такива времена, че никой не трябва да подценява никой, а да се съсредоточи към пускане на нови, качествени и евтини модели - това запомнете от мен следните правила. Този, който не чуе тези думи ще сгреши.
Насоките на развитие на производството на ВЛФ металотърсачи трябва да отчете заедно следните правила:
1. Металотърсачите да са подводни - или поне издръжливи на дъжд
2. Металотърсачите да са с безжични слушалки
3. Металотърсачите да са с вградени батерии или сменяеми литиево полимерни
4. Металотърсачите да са с гаранция мининум 3-4 години
5. Металотърсачите да са леки и компактни
6. Металотърсачите да са ЕВТИНИ - първокласните да са под 1800лв. средния клас под 1000лв.
7. Металотърсачите да имат опцията за инсталиране на нови версии на софта
8. Металотърсачите да имат опция за връзка с смарт фон и компютър
9. Металотърсачите да работят на много тежки почви с дискриминация
10. Металотърсачите да работят на различни честоти

Правилото, че трябва да са окомплектовани с ДД сонда е ясно и вече дори не е екстра.
cheers super21
това ми звучи като десетте БОЖИИ ЗАПОВЕДИ ! падре :pepe:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D1%82%D0%B5_%D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B8
Особено много ми харесват деветата и десета божия заповеди...
щото едно е -да си превключваш и да работиш на 4 , 8 или 18 (24 ) килохерца , ама съвсем, ама НАИСТИНА съвсем друго е да ти бачка машината ЕДНОВРЕМЕННО НА 3 честоти ( както е при Spectra V3 ,например-на 2,5 килохерца , 7,5 и 22,5килохерца ) ,чада Божии...
Е те тогава те да видиме ние ,,кон боб яде ли ? " :mdr97:
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyВто Юли 11, 2017 3:19 pm

cheers super21
Абсолютно съм съгласен с всичко, което си писал. И това са и точните изисквания на всички колеги по форумите не само в България. И съм се чудил защо фирмите производители не вземат в предвид мнението на хората, които ползват детектори. При условие, че имат всички условия и средства да се съобразят с желанието на клиента,те просто си бълват старите машини с нови имена и окраски, и после много сърдити, че ги копирли и продавали на по ниска цена. Тука визирам случая с Fisher и Deteknix. Еми да ви кажа, че Т2 няма, ама няма нищо общо с Quest pro, защото вторият е десетилетия напред най малко. Не казвам, че е правилно да се копира сорс кода и т.н. ,но просто се развиват и дават на хората това, което искат. Имаше апел в някакъв американски форум, да не купуват Deteknix, а да си купуват Т2. Еми аз лично пък ще съм първият който ще си взема Deteknix, защото точно това, което е изброено от първа до десета точка, за първи път го виждам събрано на едно.
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyВто Юли 11, 2017 4:26 pm

Владо всичко ми е ясно просто подложих на Микрона ,нали знаеш как загатва нещо и после следва тирада от клипове на АКА и по няколко уж небрежно качени от на неговите тояги.Всички клипове са на един " вълшебен" полигон където физичните закони ядат сухи пасти.Сега му правя реклама която ще дигне оборота.
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyСря Юли 12, 2017 10:31 am

colin96 написа:
cheers super21
Абсолютно съм съгласен с всичко, което си писал. И това са и точните изисквания на всички колеги по форумите не само в България. И съм се чудил защо фирмите производители не вземат в предвид мнението на хората, които ползват детектори. При условие, че имат всички условия и средства да се съобразят с желанието на клиента,те просто си бълват старите машини с нови имена и окраски, и после много сърдити, че ги копирли и продавали на по ниска цена. Тука визирам случая с Fisher и Deteknix. Еми да ви кажа, че Т2 няма, ама няма нищо общо с Quest pro, защото вторият е десетилетия напред най малко. Не казвам, че е правилно да се копира сорс кода и т.н. ,но просто се развиват и дават на хората това, което искат. Имаше апел в някакъв американски форум, да не купуват Deteknix, а да си купуват Т2. Еми аз лично пък ще съм първият който ще си взема Deteknix, защото точно това, което е изброено от първа до десета точка, за първи път го виждам събрано на едно.
,,Всичко е въпрос на пари !"-Това са причините.Фирмена политика .Няма значение дали произвежда гащи или автомати Калашников , крайната цел на фирмата Е ДА ПЕЧЕЛИ.Ако две дивашки племена се млатят ( воюват ) с тояги ,фирмата ,произвеждаща Калашници да не мислите ,че ще им продаде своята продукция ?!? НИЩО ПОДОБНО !!! -диваците за нула време ще се изпотрепят , и фирмата ЩЕ ФАЛИРА ,оставайки без клиенти :mdr97:
Ще си държи калашниците на склад, чакайки удобен момент...А на питекантропите със съответстваща на малоумственото стена им развитие ще пробута със префинена маркетингова и рекламна политика малко по-жилави и лъскави дренови кюскии , с които да продължи :fessee: кютекът :mdr6: , без много жертви...Така е и при комбината дохтури-аптекари.Колкото по-дълго време ви лекуват ( НО БЕЗ ДА ВИ ИЗЛЕКУВАТ НАПЪЛНО ) толкова повече парици ще ви издоят.
Всички фирми са един дол дренки-държат в сейфовете си нови технологии, за ,, когато му дойде времето ".А кога му идва времето ? Дебнат се едни-други, и ако конкурентите измъкнат нов модел тояга , от сейфа излиза мааалко по-добър боздуган от този на конкурентите- примерно с един бодил повече.Съответно рекламата е ИЗЦЯЛО съсредоточена върху лъскавината , здравината на НОВИЯ БОДИЛ !И колко повече противникът ще го болиии, ако има нещастието да бъде измлатен с вашия НОВ , ИЗЦЯЛО УСЪВЪРШЕНСТВАН , ПО-ДЪЛЪГ И ВИСОКОТЕХНОЛОГИЧЕН бодил... :mdr97:

Върнете се в началото Go down
snaiperista
Легионер
Легионер
snaiperista



nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyСря Юли 12, 2017 11:04 pm

Ancient Hunter написа:
OMD Detectors написа:
Схемата не съм я и отварял,нямам интерес към този модел детектор. Колегите споделиха че имат схемата и са свалили всички Hex файлове от апарата.Ако нещо повече те интересува мога по подробно да се "загледам" в този детектор.Ако някой има свободно време да се рови в детекторите на другите , то аз не разполагам с такава екстра.... Wink Пък и да имаш всичко като схеми ,файлове и др. ще копираш точно този апарат ли ?
Ако нещо те интересува пиши на лична.
Ако нещо ме интересува мога и аз да се "загледам", нали стои тук до мен. Каквото ме интересуваше вече съм го видял...
Защо реши, че искам да копирам който и да е апарат? Не ми е интересно да копирам апарати, особено ако работят по зле от моите. Този ми беше любопитно да видя как е направен. Видях, го и не съм особено впечатлен. Има добри страни, но има и явни недостатъци и като изпълнение и като реална работа на терен. На въздушни тестове е много добре, но в земята (в лека почва) резултатите са много посредствени. Можеш сам да се убедиш, как в реални условия монетата става желязо на 25см., а на 30см. вече почва да я губи. И това в най-дълбокия DEEP режим:


Направи една от твойте 36см антени които слагаш на mikron но за nokta impact, после направи нови тестове, след това да не забравиш да черпиш по едно Гленгласа че  лулата на мира
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyЧет Юли 13, 2017 8:33 am

mdetectors.bg написа:
Вече са настанали такива времена, че никой не трябва да подценява никой, а да се съсредоточи към пускане на нови, качествени и евтини модели - това запомнете от мен следните правила. Този, който не чуе тези думи ще сгреши.
Насоките на развитие на производството на ВЛФ металотърсачи трябва да отчете заедно следните правила:
1. Металотърсачите да са подводни - или поне издръжливи на дъжд
2. Металотърсачите да са с безжични слушалки
3. Металотърсачите да са с вградени батерии или сменяеми литиево полимерни
4. Металотърсачите да са с гаранция мининум 3-4 години
5. Металотърсачите да са леки и компактни
6. Металотърсачите да са ЕВТИНИ - първокласните да са под 1800лв. средния клас под 1000лв.
7. Металотърсачите да имат опцията за инсталиране на нови версии на софта
8. Металотърсачите да имат опция за връзка с смарт фон и компютър
9. Металотърсачите да работят на много тежки почви с дискриминация
10. Металотърсачите да работят на различни честоти

Правилото, че трябва да са окомплектовани с ДД сонда е ясно и вече дори не е екстра.
Е, пропуснал си най-важното нещо, без което всичките изброени 10т. се обезсмислят. Ако не се сетиш, ще ти го пиша по-късно на скайпа Smile
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Еврика !   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyЧет Юли 13, 2017 2:07 pm

colin96 написа:
cheers super21
Абсолютно съм съгласен с всичко, което си писал. И това са и точните изисквания на всички колеги по форумите не само в България. И съм се чудил защо фирмите производители не вземат в предвид мнението на хората, които ползват детектори. При условие, че имат всички условия и средства да се съобразят с желанието на клиента,те просто си бълват старите машини с нови имена и окраски, и после много сърдити, че ги копирли и продавали на по ниска цена. Тука визирам случая с Fisher и Deteknix. Еми да ви кажа, че Т2 няма, ама няма нищо общо с Quest pro, защото вторият е десетилетия напред най малко. Не казвам, че е правилно да се копира сорс кода и т.н. ,но просто се развиват и дават на хората това, което искат. Имаше апел в някакъв американски форум, да не купуват Deteknix, а да си купуват Т2. Еми аз лично пък ще съм първият който ще си взема Deteknix, защото точно това, което е изброено от първа до десета точка, за първи път го виждам събрано на едно.
:yes: -Ето едно възможно решение :- българските търсачи да не мрънкят , а да седнат на компютрите , да се свържат със сите търсачи у целио свет ! Да им пробутат тази проста идея :
- Да се създаде акционерно дружество , в което всеки заинтересуван търсач да внесе парици , с които да ,,купи " акции...Ако предположим , че примерно една акция струва 10 евро , умножете ги по 1 милион търачи- стават 10 милиона евро.Тези пари са достатъчно , за де се ангажира много силен екип от R&D , на които да бъде даден срок от примерно 2-3 години , за да завършат проектирането на професионални тояги ,които да са ,, каймак каймаклъ " и да отговарят в голяма степен на вашите изисквания...
-Тъй като в редиците на търсачите има и икономисти , и юристи -те , в екип , ще изпипат на доброволни начала ( защото ако е платено- те са толкова лакоми, че само юристите , които са дипломирани ВАМПИРИ ,ще ви изпият кръвчицата ! :mdr97: -парите ) цялата документна база...
-след като бъде приключен развойният процес , ще се наложи да се ,,бръкнете " с още 2-5 акции минимум , за да се инвестира в самия производствен процес-като халета , машини , роботи и т.н.
-след поне още 6 месеца на пазара ще излязат първите тояги ,които всеки акционер ще си купи на ,,богоугодна " цена.
- такава тояга , отговаряща на вашите изисквания ,би трябвало да е поне 2-3 пъти по-скъпа от сегашните топ модели в горният ценови клас.Но за акционерите-примерно около 2000 евраки.
- Всички вие знаете що за стока сте -давате луди пари за пиене ,ядене , бендзин , по девушка и т.н. , но когато става дума за давате пари на майстор на тояги, или за ремонт на тояги- габровлии са излключително щедри хора в сравнение с вас... :mdr97:
- и понеже все гледате в паницата на другия , разединени сте и имате още куп други ,,позитивни качества " -тази идея изначално е обречена на ПЪЛЕН ПРОВАЛ стена
- Да сте чули фразата ,, Мерак с пари се гаси ! " ?
- Те точно затова те всичко ще си остане по старому !- не мрънкяйте , ами маайте с тоягите , които има на пазара и се радвайте ,че имат тези съвсем не лоши параметри.Никой от вас няма ни най-малка представа колко акъл, опит и трепане, и мерак , и талант и УЧЕНЕ са необходими , за да се подобрят дори с 10 % параметрите на тази техника.Все пак -ВСИЧКО Е ВЪВ ВАШИТЕ РЪЦЕ -не ви искам пари ( ще се изпотрепете да ми дадете ! :mdr97: ) за тази идея.
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyЧет Юли 13, 2017 2:48 pm

По тъпа идея от тази, отдавна не съм чувал. И защо да те питам аз да се прави цялата тая патаклама да се чакат там не знам си колко време, след като има китайчета, и те правят всичко от до, и при това не два пъти по скъпо, ами точно обратното. Два пъти по евтино, и на много по високо ниво. Нека после фирми като Уайтс, Тесоро, Фишер а чувам, че и Майнлаб нещо закъсват напоследък, да оревават навсякъде, че ги копирали и им подбивали цените. Има още малко време и ако не искат да влизат в крак, и да се съобразяват с желанието на клиента , да се пускат от хорото.
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyЧет Юли 13, 2017 4:09 pm

colin96 написа:
По тъпа идея от тази, отдавна не съм чувал. И защо да те питам аз да се прави цялата тая патаклама да се чакат там не знам си колко време, след като има китайчета, и те правят всичко от до, и при това не два пъти по скъпо, ами точно обратното. Два пъти по евтино, и на много по високо ниво. Нека после фирми като Уайтс, Тесоро, Фишер а чувам, че и Майнлаб нещо закъсват напоследък, да оревават навсякъде, че ги копирали и им подбивали цените. Има още малко време и ако не искат да влизат в крак, и да се съобразяват с желанието на клиента , да се пускат от хорото.
За да докажеш , че си прав , ела ми на 20-годишния полигон барабар с най-елитните китайски клечици за ядене на ориз.Ще ги сравним пред видеокамери с реномираните фирми.Обаче , за да видиш какво те чака в случай , че изкривяваш нещата , моля, посети форума на едни юнаци, цитаделата на които е в град на юг от Плевен, и маалко на изток и обстойно се запознай с пост номер 56362 , на страница 34 , пуснат в 22,46 часа на 11юли 2017 –излиза в ,,последни теми “-червеният бутон .Юнаците имат бързи коли ,и с най-голямо удоволсвие ще натиснат газта до ламарината , за да ...Абе прочети този пост , и после пиши :mdr97:
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Nokta Impact - платка   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyЧет Юли 13, 2017 5:16 pm

То това акционерно дружество вече го има вече 8-9 години,само разликата е че парите,наградите и всички благини се делят между създателите му.Редовите акционери се мятат от инициатива на инициатива и така с години схемата си работи перфектно.Все повече акционери се усетиха как ги въртят на шиш и на повечето и писна тази игра.
Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Леле как се изложих !   nokta - Металотърсач Nokta Impact - платка - Page 2 EmptyЧет Юли 13, 2017 8:03 pm

Моля да бъда извинен за правописната грешка ! Не страница 34 , а СРАНИЦА 34.
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсач Nokta Impact - платка
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Платка на Металотърсач Garrett AT Pro
» Платка на Металотърсач AKA Sorex
» Платка на Металотърсач Fisher F5

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Деконструкция-
Идете на: