Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
mask грунда Minelab VANQUISH 5000 prodavam Coil GOLD пират Spectrum нишани lorenz deus Simplex TEKNETICS tesoro Майнлаб Fisher nexus врътка wave nokta miladinka голден маск kupuvam
 

 Работите ли с багети?

Go down 
+45
maradji1
RelicHuntingVT
chiko
inranxan
TyT
Preparator
mateus
maksim12
vasko_87
jagler
ROKI83
Petronii
sitalk
gudjola
ton69
stran
ztdmp
индиана джоунс
magnetron!
koko bg
pechkata
www
бушон
4орта
Radislav
deultum
Aemilivs
PlovdivTrakiq
yaponetsa
kodokan
stan960
K7650
snowbur
pavlinbass
Primus Pilus
slavitoooo
BEKS
aiko
FOX
NERON
djasko
gaqco64
Avrelian
топи
paco
49 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 1:27 pm

maradji1 написа:
колеги и аз да се вкюча в дебата,омнитрона е много удобна машина за бързо локализиране,обаче ако има уродяване забравете че нещо ще можете да локализирате,задължително трябва да имате и статик елиминатор, и авентуално някакъв металдетектор да може да се засече авентуално сигнала.ама и той ако хваща руда,ръцете да са ви по яки тогава.

Колеги,мисля си ,че не е лошо да има и индиански шаман...
Възможно е и лама от Азия да свърши работа.Поздрави и късмет!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 5:20 pm

Трибал-М написа:

Колеги,мисля си ,че не е лошо да има и индиански шаман...
Възможно е и лама от Азия да свърши работа.Поздрави и късмет!
Много добър пост - направо трепач...
Толкова много разясняване по темата не съм очаквал - обяснено със подробности за работа със багети...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 6:10 pm

Благодаря!Копнеех за тази оценка!
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 6:41 pm

[quote="RelicHuntingVT"]Какво точно имаш в предвид под остатъчна радиация от друго имане?Златото е химически най устойчивия метал или един от най успойчивите не реагира с нищо не се окислява...какви радиации и чудесии..Много хора вярват в това.Ако аз греша и има такива неща бих искал някой да обясни, подкрепян от научни факти.И още нещо.Много бих искал логично обяснение да получа отностно "играенето" на златото.Що за феномен е това?Помъчих се да потърся информация, но без успех.Ако има колеги, които знаят нещо повече за това нека споделят.Би било интересно

Колега радиестезията стои на един фундаментален принцип - разпад на материята. Вследствие на разпада се образува така наречената радиоактивност.Това е така наречената радиация или излъчване на елементите,което излъчване се издига над земната повърхност и от там го подхваща земното магнитно поле и го носи. Колкото е по мощно полето по на далече и обратно.Тази радиация се запомня от металните прашинки в почвата или близкостоящи черни метали - запис както на магнитна лента и се излъчва по гореописания начин в пространството дори и да го няма вече метала там.Когато обаче използваш външен генератор нещата стават по други.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 6:50 pm

pechkata написа:
chiko написа:
Ако си настроен на 23 ловиш до 18.Ако се съобразиш с тези фактори и се настроиш ще отидеш право върху предполагаемия обект.
Мисля че тука грешиш лично съм тествал 24 карата и 18 карата и двата дават различни трептения на отделни честоти...

chiko написа:
И още нещо с омнитрон почти е невъзможно да откриеш злато.Ръждиви железа.За златото трябва друг вид излъчване. 

И какво е то...?

Точно за това не ти се получават нещата колега заради неправилния вид излъчване.Отиваш на ръждата и ако отидеш на реален обект няма изобщо да ти реагира омнитрона или неговото подобие.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 7:04 pm

[quote="maradji1"]колеги и аз да се вкюча в дебата,омнитрона е много удобна машина за бързо локализиране,обаче ако има уродяване забравете че нещо ще можете да локализирате,задължително трябва да имате и статик елиминатор, и авентуално някакъв металдетектор да може да се засече авентуално сигнала.ама и той ако хваща руда,ръцете да са ви по яки тогава.
[/quo
Да за омнитрон това е вярно. Но йони колега твърдя че няма . Има неправилен вид излъчване и неточна честота които дават изместването и неулавянето.За да се оправдаят фалшивите сигнали на омнитрон е измислена теорията с йоните и съответно елиминаторите на статично електричество.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 8:01 pm

chiko написа:

Точно за това не ти се получават нещата колега заради неправилния вид излъчване.Отиваш на ръждата и ако отидеш на реален обект няма изобщо да ти реагира омнитрона или неговото подобие.
Добре разбрахме че Омнитрона бърка и какво е правилното излъчване че да открем предполагаемия обект...?
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 8:11 pm

pechkata написа:
chiko написа:

Точно за това не ти се получават нещата колега заради неправилния вид излъчване.Отиваш на ръждата и ако отидеш на реален обект няма изобщо да ти реагира омнитрона или неговото подобие.
Добре разбрахме че Омнитрона бърка и какво е правилното излъчване че да открем предполагаемия обект...?

Дотук съм колега .Само ви показах пътя.Мисля че и това не е малко.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 8:28 pm

chiko написа:

Дотук съм колега .Само ви показах пътя.Мисля че и това не е малко.

Аз пък мисля че блъфираш защото ни си виждал сканиращо устройство или по точно вярваш на твоите радиестезии...
И кое те накара да мислиш че нещата не ми се получават при работата със Омнитрона ами ако блъфирам...

chiko написа:
Да за омнитрон това е вярно.
Тук ме се струва че казваш точно обратното на твоята теория...
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 9:18 pm

pechkata написа:
chiko написа:

Дотук съм колега .Само ви показах пътя.Мисля че и това не е малко.

Аз пък мисля че блъфираш защото ни си виждал сканиращо устройство или по точно вярваш на твоите радиестезии...
И кое те накара да мислиш че нещата не ми се получават при работата със Омнитрона ами ако блъфирам...

chiko написа:
Да за омнитрон това е вярно.
Тук ме се струва че казваш точно обратното на твоята теория...
Колега преди да говориш ще ти е нужно да се запознаеш с основите на радиестезията. За омнитрон е вярно че открива руди и ръждиви железа и че не може да открива точното им място и ви обясних защо. И не само че съм виждал такива уреди но и ги произвеждам-http://www.metaldetector-fau.com
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 10:12 pm



Най накрая изплю камъчето то ясно защо Омнитрона не работи ама срещу 2000лв. ще проработи нали...?


"FAU-франзела-DDS" - далечни разстояния цифров локатор

"FAU-франзела-DDS" е цифров далечни разстояния локатор, работещи на принципа на ядрено-магнитен резонанс. Тя разполага с вграден в цифров генератор с регулируема стъпка 0,7 Hz и цифров честотомер. Показанията на цифровата метра честотата са отбелязани на LCD.
Генераторът има две преносни възможности - въздух (чрез телескопична антена) и земята (със сонда в земята).
Memory функция на възбуждане сигнал.
Функция, за да изтриете развълнуван тон.
LED за състоянието на батерията.
Вградена акумулаторна батерия 12V / 1,3 A С това устройство може да работи до 15 часа. Зареждането е със зарядното устройство предоставена в комплекта. Време за зареждане е 10 часа.
Обхват на търсене - 7 km.
Комплектът съдържа:
Панелен блок с вградена батерия в него
Ground сонда с кабел за него
Духови антени (франзели), 2 бр.
Charger
инструкции

Една година гаранция
Цена 1000 EUR


Последната промяна е направена от pechkata на Вто Юли 09, 2013 8:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 08, 2013 10:37 pm

pechkata написа:
http://www.metaldetector-fau.com

Най накрая изплю камъчето то ясно защо Омнитрона не работи ама срещу 2000лв. ще проработи нали...?


"FAU-франзела-DDS" - далечни разстояния цифров локатор

"FAU-франзела-DDS" е цифров далечни разстояния локатор, работещи на принципа на ядрено-магнитен резонанс. Тя разполага с вграден в цифров генератор с регулируема стъпка 0,7 Hz и цифров честотомер. Показанията на цифровата метра честотата са отбелязани на LCD.
Генераторът има две преносни възможности - въздух (чрез телескопична антена) и земята (със сонда в земята).
Memory функция на възбуждане сигнал.
Функция, за да изтриете развълнуван тон.
LED за състоянието на батерията.
Вградена акумулаторна батерия 12V / 1,3 A С това устройство може да работи до 15 часа. Зареждането е със зарядното устройство предоставена в комплекта. Време за зареждане е 10 часа.
Обхват на търсене - 7 km.
Комплектът съдържа:
Панелен блок с вградена батерия в него
Ground сонда с кабел за него
Духови антени (франзели), 2 бр.
Charger
инструкции

Една година гаранция
Цена 1000 EUR

Това колега е нещо различно от омнитрон.Само принципа е един но ефектите и начина на работа са съвсем различни заради различното излъчване.И омнитрона ти колега наистина може да проработи но само ако му променя някои неща в електрониката.
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 10:12 am

До Chiko- (Венци) : Писах ти на лични, но до момента отговор нямам, затова ти пиша и тук.
Въпросът ми е: -Съгласен ли си да изпробваме уредите ти на полигон непознат за теб ?Както "дистанционните ти локатори" така и "кантара" ?
Благодаря за отговорът ти предварително.
Всичко най-добро.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 10:18 am

Radislav написа:
До Chiko- (Венци) : Писах ти на лични, но до момента отговор нямам, затова ти пиша и тук.
Въпросът ми е: -Съгласен ли си да изпробваме уредите ти на полигон непознат за теб ?Както "дистанционните ти локатори" така и "кантара" ?
Благодаря за отговорът ти предварително.
Всичко най-добро.
И аз бих желал да участвам със Омнитрона...
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 10:48 am

Чувствай се поканен...Дори и Chiko да не отговори...
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 10:56 am

Radislav написа:
Чувствай се поканен...Дори и Chiko да не отговори...
мерси  И много държа и Чико да е там ...От кой край си...?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 2:07 pm

...Взе да става по-интересно.От отдавна имам не реализирана покана.Дано Радислав не я е забутал някъде...
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 3:43 pm

Здравей Tribal,
не съм те забравил и съм ти написал,че ако имаш път към мен да заповядаш...
Дебело подчертавам, че идеята ми не е да опровергавам на "кой, колко му е дълга въдицата", а всеки да си "свери часовника" и да не си губим времето в илюзии, а да имаме реална представа за това коя машинка как работи и какво се случва...
Въпросният полигон е съвкупност от дейноста на няколко човека във времето (28-29г. е най-старият предмет) и представлява интересна компилация от "едър цвят" на различно отстояние (като местоположение в десетки км.), разлика в релефа,дълбочината и донякъде и в почвата...
С няколко думи: Много ясно се разбира дали апаратурата работи или си мислим, че работи.
Доста багетисти-специалисти минаха от тук, ама до сега не попаднах на някой дето шапка си да му сваля и до земята да се поклоня...Very Happy 
Централна Северна България...между два известни Старопланински прохода...
За сериозно заинтересувани-на лични.
Тribal, канех се да те навестя, но все не ми се отваря път към Монтанско.


Последната промяна е направена от Radislav на Пон Юли 15, 2013 4:00 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 3:50 pm

Pechka,
интуицията ми казва, че няма да дойде...както не дойдоха и едни момци от Враца, които бяха заляли форумите преди една година с техните "дистанционни локатори" за 800лв.
Бях готов да им поема и пътните и обяда в кръчмата...все още ги чакам(вече НЕ ги чакам).
Но ти ако решиш можеш да прескочиш- има-няма на 80км. си от мен...
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 4:10 pm

Radislav написа:
До Chiko- (Венци) : Писах ти на лични, но до момента отговор нямам, затова ти пиша и тук.
Въпросът ми е: -Съгласен ли си да изпробваме уредите ти на полигон непознат за теб ?Както "дистанционните ти локатори" така и "кантара" ?
Благодаря за отговорът ти предварително.
Всичко най-добро.

Колега изпробвам те дали можеш да работиш с уреда , плащаш го и си отиваш на полигона да се тестваш . Ако не ти хареса до три дни го връщаш и си прибираш парите.До сега никой не ми е връщал уред.Иначе уредите ми са тествани и даже все още се тестват от определени хора - радиестезисти и са доказани че работят.
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 4:28 pm

Отговорът ти ме удовлетворява, но идеята е с твоите уреди да се тества някой, който НЕ познава полигона, защото се получава ефекта на подсъзнателната реакция от очакването "еди къде си и еди кога си" багетите да се задействат, защото там е закопан бакъра...
Предполагам имаш полигон ?Орудяването по Бургаско не е ли проблем при дистанционните ?

Ще се кооперираме с Pechkata и ще те навестим-и все пак ако имаш път към Търново -обади се.Ще почерпя в кръчмата.Very Happy 
Всичко най-добро ти желая.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 5:03 pm

Radislav написа:
Отговорът ти ме удовлетворява, но идеята е с твоите уреди да се тества някой, който НЕ познава полигона, защото се получава ефекта на подсъзнателната реакция от очакването "еди къде си и еди кога си" багетите да се задействат, защото там е закопан бакъра...
Предполагам имаш полигон ?Орудяването по Бургаско не е ли проблем при дистанционните ?

Ще се кооперираме с Pechkata и ще те навестим-и все пак ако имаш път към Търново -обади се.Ще почерпя в кръчмата.Very Happy 
Всичко най-добро ти желая.

Орудяването не е проблем както за дистанционните така и за кантара стига да не е някой голям руден филон.А подсъзнанието и работата с него е важен въпрос който изисква знание и тренировка.Все пак работата на дистанционните локатори са донякъде свързани с него но най много с биополето и рецепторите по тялото на човека.
Върнете се в началото Go down
maradji1
Легионер
Легионер




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 5:13 pm

колега chiko защо не дойдеш на пловдивския събор на 2,3,4 август,да видим повече хора как работят твоите уреди.тъкмо да обменим някоя информация относно багетите,в сайта има инфо.къде ще се състой събора.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyПон Юли 15, 2013 5:44 pm

maradji1 написа:
колега chiko защо не дойдеш на пловдивския събор на 2,3,4 август,да видим повече хора как работят твоите уреди.тъкмо да обменим някоя информация относно багетите,в сайта има инфо.къде ще се състой събора.

Колега и да искам не мога защото работя в сферата на туризма и в момента съм страшно зает.На събора в Ловеч бях ,но тогава бях свободен.За септември в Бургас може да се освободя поне за ден.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 16 EmptyВто Юли 16, 2013 12:34 pm

Radislav написа:

Ще се кооперираме с Pechkata и ще те навестим-и все пак ако имаш път към Търново -обади се.Ще почерпя в кръчмата.Very Happy 
Всичко най-добро ти желая.
С най-голямо удоволствие бих посетил Бургас не съм стъпвал там от 1989г. ...
Radislav написа:

Но ти ако решиш можеш да прескочиш- има-няма на 80км. си от мен...
И на мен ще ми е интересно да видя на чужд полигон какво ще стане ама в момента работя по къщата си и се очертава  да се освободя към края на август...Ама мой някой ден да кривна...
Върнете се в началото Go down
 
Работите ли с багети?
Върнете се в началото 
Страница 16 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» Golden Mask 3 + с какви настройки работите
» Багети
» Електронни багети

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: