Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Ромата открил най-голямото имане в България

Go down 
+17
Dominos
miroslavmladenov
pechkata
tsole
ELATION
danio1978
yaponetsa
Avrelian
sony147
pgd
PlovdivTrakiq
Aemilivs
топи
sitalk
avrelius
pet1r90
ulpia.au
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyНед Фев 14, 2010 10:21 am

Колега и да е нямало,ще е имало сребро,защото говорим за денари и златни парета.И да се изключи нацяло фараонското царство-един от тези рудници,които се описват от древните автори се е експлоатирал минимум 1000години.И да не си стигнал до таблицата с деление,а да си научил само умножението ти ставаясно за огромните тонажи злато и сребро добити в древността.Това имах впредвид в предния пост без да претендирам,че знам къде кво се е добивало!!!
Върнете се в началото Go down
danio1978
Легионер
Легионер
danio1978



Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyНед Фев 14, 2010 11:06 am

То от толкова вадене на злато и сребро в древноста за наши дни не е останало кой знае колко за вадене
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyНед Фев 14, 2010 1:24 pm

Съвсем нормално е билосредно състоятелния помпеец да носи в джоба си от 2 до 20 сестерции,Семеиство което е имало вкъщи около 10 000 сестерции минавало за богато.Изключение-което потвърждава правилото-представлява съкровището от Боскореале,в което освен сребърни предмети има само златни монети;близо до помещението на пазача са намерени 21 ауреи(2100сестерции),..в стената над килера-16 ауреи(1600сестерции),а в кесията на човека носещ сребърните съдове-1000 ауреи(100 000 сестерции) сечени от Август до Домициан,...или общо еквивалента на тези 1037 ауреи е 103 700 сестерции,....да допълня тази находка е изкарана при разкопките на Помпей.
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyВто Мар 09, 2010 11:28 pm

Да ,има находчици .Аз също знам за една хваната до едно село по пътя Плевен -Русе.Там е имало селище от 1до5 век от н.е.Мисля че са били от ветерани от легиона при Нове дн. Свищов.
Находката е от 500 монети ,за жалост нямам инфо какви Crying or Very sad .Но е достоверно на 100%като си помисля че същия ден търках там дявол -късмет по някога нещата опират и до това.Надявам се двамата младежи да са останали доволни.Нека всички имаме техния късмет.
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyВто Мар 09, 2010 11:58 pm

ELATION написа:
Да ,има находчици .Аз също знам за една хваната до едно село по пътя Плевен -Русе.Там е имало селище от 1до5 век от н.е.Мисля че са били от ветерани от легиона при Нове дн. Свищов.
Находката е от 500 монети ,за жалост нямам инфо какви Crying or Very sad .Но е достоверно на 100%като си помисля че същия ден търках там дявол -късмет по някога нещата опират и до това.Надявам се двамата младежи да са останали доволни.Нека всички имаме техния късмет.

На Обнова ли ?
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 11:13 am

не колега не е на Обнова,разходи се още 15 км по посока Русе,мисля че си бил на тоя обект.
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 12:49 pm

Деляновци ?
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 6:29 pm

Не,не е Диляновци,Г.Студена но в момента мисля че е засяято с пшеница,есента ще се оре и тогава ще е идеално за работа.Ако те интересуваа нещо детайлно пиши по скаип,но си напиши името от форума Cool
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 6:39 pm

Горна Студена е доста повече от 15км от Обнова ...
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 7:47 pm

Cool Моя грешка колега,заблудих се с Българене. :animaux15:
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 8:04 pm

Над ТКЗС-то или на калето зад гробищата?
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 10:48 pm

Не бе колега,абе драсни ми на скайп мисля че грешиш с местноста.
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyПет Дек 31, 2010 3:47 pm

pet1r90 написа:
Бреиии страшна работа , Very Happy още малко и до тонажи ще се стигне cheers cheers
az znam za 9000 и нещо талери
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyПет Дек 31, 2010 8:11 pm

ELATION написа:
Не бе колега,абе драсни ми на скайп мисля че грешиш с местноста.
Можеш ли си спомни ден,месец,година - да сравним и нашите знания за терена...
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСъб Яну 01, 2011 11:37 pm

pechkata написа:
ELATION написа:
Не бе колега,абе драсни ми на скайп мисля че грешиш с местноста.
Можеш ли си спомни ден,месец,година - да сравним и нашите знания за терена...
Преди по вече от 10 г.мисля че беше юли края или началото на август.Това си спомням.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyНед Яну 02, 2011 9:47 am

Да ако става дума за селището успоредно на гл.път Плевен - Русе...От 10г. насам е реголвано най-малко два пъти...
Върнете се в началото Go down
ELATION
Легионер
Легионер




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyНед Яну 02, 2011 7:51 pm

pechkata написа:
Да ако става дума за селището успоредно на гл.път Плевен - Русе...От 10г. насам е реголвано най-малко два пъти...
Говоря ти за преди 10 години,а находката я хванаха в ниското до дърветата.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyНед Яну 02, 2011 8:05 pm

ELATION написа:
pechkata написа:
Да ако става дума за селището успоредно на гл.път Плевен - Русе...От 10г. насам е реголвано най-малко два пъти...
Говоря ти за преди 10 години,а находката я хванаха в ниското до дърветата.
Да и аз така разбрах(имам такова инфо)...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyПон Яну 03, 2011 6:00 am

Във връзка с темата искам да опиша един друг случай.
През 1903г.в землището на с.Величково Пазарджишко,недалеч от Смильово градище/Смилец/,Трифон Маринов от същото село намира 25 кг.златни византииски монети на Исак Ангел/12в./,златен кръст,сребърна ваза и 10 сребърни тасчета.Тази голяма находка тогава предизвиква фурор.Това е извадка от книгата ,,Пазарджик и пазарджишко:" на Батаклиев.
Интересното в случая е,че днес в музея няма и спомен от находката.
Находката е намерена в същата местност където бяха намерени и прословутите чиний които до ден днешен България не може да си върне от аукционите по света.Замислям се вурху лоялността на законотворците,наистина ли желаят да ползват европейския опит или все още ще създават закони угодни само на малцина.
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyЧет Фев 10, 2011 10:10 pm

все още...
Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyЧет Фев 10, 2011 10:30 pm

Намерете в някоя друга тема беше за иманярството през комунизма, през живково жреме, власта си е имала специална група за такива работи, които купуват, копаят -бе квот са сетите, таа не е чудно че ги няма тези работи по музеите, сичко е зето продадено, разграбено и тн.


Не питай старило, питай патило!
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyЧет Фев 10, 2011 10:57 pm

Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 ?id=34886&sz=0&cut=yes

Ето го и самият късметлия и в ръцете с новопазарската гадулка
Върнете се в началото Go down
inranxan2000
Новобранец
Новобранец




Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyЧет Авг 18, 2011 9:02 am

аз пък съм намирал само стотинки.... и то повечето е така на пътя без машинка scratch Very Happy
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyПет Мар 23, 2012 11:33 pm

Верно на снимката е Ромата.Даже не е остарял много.С това гърне търсачите придобиха известност каквато въобще не им беше нужна.До този слу4ай на търса4ите гледаха като на симпати4ни,безобидни и добродушни хора.Нуждаещи се от леко ле4ение в психото.От 1986г. се поде такава мащабна кампания против търса4ите,която не е затихнала до наши дни.Вестниците и телевизията продължават да настройват населението срещу търса4ите.Заглавия като Иманяри обраха 4ерквата,Открадната е крава с телето пак от търсачи естествено, настройват хората срещу търса4ите.Веднъж докато търся дойдоха да ме проверят полицаите защото в близкото село откраднали две агнета. .........Валентин от Нови пазар.
Върнете се в началото Go down
G.M.2
Легионер
Легионер
G.M.2



Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ромата открил най-голямото имане в България   Ромата открил най-голямото имане в България - Page 2 EmptyСъб Мар 24, 2012 6:37 pm

vvurbanov написа:
Верно на снимката е Ромата.Даже не е остарял много.С това гърне търсачите придобиха известност каквато въобще не им беше нужна.До този слу4ай на търса4ите гледаха като на симпати4ни,безобидни и добродушни хора.Нуждаещи се от леко ле4ение в психото.От 1986г. се поде такава мащабна кампания против търса4ите,която не е затихнала до наши дни.Вестниците и телевизията продължават да настройват населението срещу търса4ите.Заглавия като Иманяри обраха 4ерквата,Открадната е крава с телето пак от търсачи естествено, настройват хората срещу търса4ите.Веднъж докато търся дойдоха да ме проверят полицаите защото в близкото село откраднали две агнета. .........Валентин от Нови пазар.
Прав си колега,че хората гледат на търсачите като на Хайдути.Пример по самият мен,а мръдна с машинката и хоп районният веднага звъни.Мнооого злоба в тоя народ,мани мани! стена
Върнете се в началото Go down
 
Ромата открил най-голямото имане в България
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Имане
» Металотърсач Golden Mask и голямото съкровище
» Откриха римски ковчежник с имане

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: