Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Задържани членове на федерацията.

Go down 
+17
sony147
stan960
silver
Aemilivs
don
pld-monetarka
Cicero
AlexP
serapi
NERON
kodokan
djasko
apti
pechkata
hercones
sitalk
Kiril62
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Aemilivs
Джадай
Джадай




Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyПон Мар 01, 2010 12:32 am

Нормално..
явно нивата в която са били колегите е доста газена.Хората,които са я наторявали когато са ги арествали явно и преди да се оплаквали от поражения по земята им.Кварталните са ги предупредили ако видят някой около нивата да се обадят...онези са се обадили и им направили засада.
За това колеги...просто не ходете по нивите.Ясно,че голямата част от селищата и монетите са там ...ама майната им..струва ли си зарад някой и друг костак или денар да си имате разправий за стотици левове после...
Това е една от няколкото причини поради които аз лично не ходя по ниви ...
Върнете се в началото Go down
pld-monetarka
Про-Консул
Про-Консул
pld-monetarka



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyПон Мар 01, 2010 12:38 am

zanvan написа:
така така пепел ми на езика ама май това нас 4ака вси4ки без зна4ение 4ленове ли сме на федерацията или не ..на археологи4еско място ли сме или не стена в на4алото Даскала беше написал една приказка за големите лажици и ситите и гладните... ама ний хукнахме да променяме закона като 4е ли зависи от нас... имали сме права на европейци да ама тия права са само на хартия до момента в които те закоп4аят та когато имаме среща с органите на реда: 1 -  МД не е твое намерено е захварлено и сте го прибрали дори незнаете как се работи с него предполагам и органите на реда няма да знаят. 2 - търсите само и единствено загубени клу4ове докато сте разглеждали месноста преди време или метеорити ПС ако бащата и сина са сигорни 4е са ги натопили от нивата ....

колега,мислиш ли че става?
бе ние не падаме от космоса а и те също.
аз лично няма да си дам машината на тъпия полицай / казвам тъпия защото си няма и идея от законите и тълкуването им / ,ако ще да лежа заради това.броил сам 1300 евра за нея,и съм съсобственик както всички вие на държавното имущество наречено културно наследство.
Върнете се в началото Go down
pld-monetarka
Про-Консул
Про-Консул
pld-monetarka



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyПон Мар 01, 2010 1:00 am

Aemilivs написа:
Нормално..
явно нивата в която са били колегите е доста газена.Хората,които са я наторявали когато са ги арествали явно и преди да се оплаквали от поражения по земята им.Кварталните са ги предупредили ако видят някой около нивата да се обадят...онези са се обадили и им направили засада.
За това колеги...просто не ходете по нивите.Ясно,че голямата част от селищата и монетите са там ...ама майната им..струва ли си зарад някой и друг костак или денар да си имате разправий за стотици левове после...
Това е една от няколкото причини поради които аз лично не ходя по ниви ...

Колега,ти вярваш ли на полицейски приказки?
Аз лично,невярвам просто им познавам изкривеното мислене. Вярно че има свясни хора между тях,ама болшинството се мислят че са хванали господ за маркуча и си го развяват като байряк.
Почти 1,5 пъти са повече от военните ни. И ако мислите че не е направено заради това че да могат да ни ограничават правата поД път и над път,жестоко се лъжете. Ако си мислите че като излезите да протестирате за правата си,няма да ви бият,много се лъжете. Тъй че мислете какво можем да измислим?
Аз лично бих казал,че човечеството ще просъществува максимално още 100-на години. то се игубиха всички човешки ценности. Всеки който хване малко власт,не само при нас но и във целия свят,всеки гепи и влачи.
А и за капак ми търталясват за културно наследство. Кое културно наследство? Това на силния за деня?
Бих приел доводите им за сериозни,когато: Хората във власта вземат да си връщат нещата на музеите,а не да ми се правят на манна небесна колко милеели за националното ни богатство а във същото вереме влачат та пушек се вдига.
Били VIP? Какъв VIP,може да са? По големи лайна от нас серат и по вмирисани,щото са объркани със всичко. Нали имат възможности,та плюскат от всичко.
Имат просто кинтите и власта. Ако ги нямаха,щаха да са по ниски и от тревата,смотаните им мишки.
Съжалявам че ви пълна главите със простотии,ама те тва остана вече.
КАКТО КАЗАХ,ДАВАМ МАКСИМАЛНО ОЩЕ 100 ГОДИНИ ДА ПРОСЪЩЕТВУВА ЧОВЕШКАТА НАЦИЯ.
ВИЕ СИ НАПРАВЕТЕ СМЕТКА ЗА КАКВО? яяяяяяяд яяяяяяяд яяяяяяяд
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyВто Мар 02, 2010 7:42 pm

към Kiril62:
Наборе,какво стана с колегите които бяха задържани?Нито се включиха във форума нито разбрахме какво стана.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyВто Мар 02, 2010 7:56 pm

satir написа:
към Kiril62:
Наборе,какво стана с колегите които бяха задържани?Нито се включиха във форума нито разбрахме какво стана.

Не са ми се обадили още по телефона,като ми звънат ще ви информирам как стоят нещата.
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 12:20 am

да не са се оправили сами
Върнете се в началото Go down
silver
Преторий
Преторий
silver



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 12:24 am

Kiril62 написа:
satir написа:
към Kiril62:
Наборе,какво стана с колегите които бяха задържани?Нито се включиха във форума нито разбрахме какво стана.

Не са ми се обадили още по телефона,като ми звънат ще ви информирам как стоят нещата.




нахората им гори огън на главата вие информация търсите , които искаше и можеше да им помогне нямаше да чака а да действа
Върнете се в началото Go down
NERON
Цезар
Цезар
NERON



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 10:08 am

ами аз като немога да помогна поне да разбера как се е развила историята
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 10:29 am

Мислех въобще да не се обаждам повече по наболели проблеми който се дискутират тук-ма то туй мълчание на агнета ли овци ли пред заколение не се издържа.Айде предишните задържани не бяха членове на Федерацията -тези двамата обаче са -взели си хората сами адвокат -ми ш си вземат след като Федерацията е само наблюдател.Питам се за какво всъщност се събира тоя чл.внос.Според неофициалните данни знам че чл.на БНФМ са вече към 500x30лв.=15000 -не се ли склаща някой че само с част от тези пари може да се наеме кой да е Топ-Адвокат в БГ -да се отиде по места и на провинциалните и селски стражари да им се светне кво могат и какво не- според закона-предполагам много бързо ще им се изпари желанието да се правят на Рамбовци.И във двата случая имаме неправомерни действия на органите на реда-каквито действия бъдете сигурни не се толерират във Съда-самият неправомерен начин на съставяне на акт или протокол може да доведе до неговото отпадане и обезсмисляне.Да не говорим за това че от тия канцеларски плъхове археолозите никой не си е свършил работата и според мен за сега умело се измъкват с приказки за някаква уж засекретена карта която по никой закон не трябва да е засекретена и т.н.-дори само в тая си част да вземеш сега действащите наредби от закона трябва първо да осъдят археолога който не е маркирал арх.обект като такъв и после да търсят вина във който и да е от колегите -ако има такава разбира се.Ма не ние ще чакаме и гледаме да ни правят на маймуни некви мижитурки де не смеат си излезат от канцеларийте.Мисля че ако сега тая Федерация не покаже зъби нема да я бъде за в бъдеще........... lol!


Последната промяна е направена от stan960 на Сря Мар 03, 2010 10:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 10:43 am

Абсолютно си прав!!! :legio:
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: задържани членове на федерацията   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 10:56 am

колега стан аз те напълно подкрепям, трябва да се помогне на тези членове защото много колеги от моя краи се двуомят и разпитват за точно такива случеи дали да станат членове и дали федерацията ще помага срещу тези конфликти, за парите които ще дадат ще им се оправдавали членството
Върнете се в началото Go down
don
Про-Консул
Про-Консул




Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 11:23 am

Напълно съм съгласен с колегата stan960,аз съмият затова не съм член на федерацията .Засега изчаквам да видя как ще се развие за в бъдеще ,и как точно ще защитава свойте членове,който не са нарушили никой закон,но са направили грешката да хванат металдетектор в ръка.Ако федерацията,иска да набере много нови членове точно в такива случай трябва да реагира бързо и адекватно според случая ,и да не чака да бъде подканяна Idea Ако сега членовете са 500,до края на годината ще са можеби 1500,и финансовия ресурс който събере ще е доста сериозен.На първо място тя трябва да се грижи за членовете си,преди всичко а след това да потпомага държавата с пари!
Върнете се в началото Go down
Cicero
Легионер
Легионер
Cicero



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 12:05 pm

И аз съм на това мнение стан. Какво дава федерацията освен катричка за членство си някъкво..? Бих станал член ако беше безплатно но и тогава даже след като си господин никой пак не виждам смисъл, пък сега като се и взимат пари трябва и да се прави поне някъква компетентна правна консултация. Верно адвокатските такси са дебели но ако адвоката ми гарантира че не могат да ме осъдят (примерно) бих го наел пък после той да си ги вземе таксите от държавата но трябва да има стабилен адвокат федерацията това е положението падар без пушка е е..н падар
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 12:18 pm

Колеги, говорих по телефона със колегите от Пазарджик. Нещата са следните:

1.Утре ще си внесат гаранцията под която са пуснати.
2.Трябва да пуснат жалба в 10 дневен срок относно задържания автомобил.
3. Дознателя в едномесечен срок трябва да внесе обвинение и до тогава адвоката нищо не може да направи.
3.От полицията са им казали че имало свидетел.
4. По съвет на адвоката за сега не са си показвали членските карти пред полицията докато не се изясни случая, за да не обърнат нещата срещу Федерацията.
5.И аз, и председателя на Федерацията сме запознати с подробностите по случая до този момент.

Колкото и да не ни се иска в момента нещата относно закона са такива, че нямаме права, имаме само задължения.

Виждам че сте негативно настроени към Управитерния съвет на федерацията, но то само да се пише анонимно от компютара не става. Телефоните ни се послушват непрекъснато, но щом сме се хванали на хорото ще го играем.

След като ни е гласувано някакво доверие моля ви имайте нужното уважение и разбиране.
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 1:44 pm

Пьрво Честит двоен празник на всички Бьлгари.Казвам това защото вьв форума има и други хора с друга националност които поради една или друга причина не празнуват нашия най скьп празник което незначи че неги уважавам като колеги.Става ясно че федерацията ще предприеме действия в защита на колегите.Бих препорьчал на УС при наемането на адвокат една от задачите да бьде не правомерното използване на срс срещу членове на федерацията.
Върнете се в началото Go down
serapi
Новобранец
Новобранец
serapi



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 3:01 pm

Здравейте колеги - честит ви празник. Прочетох всички мнения и бих казал, че защитата на тази Федерация би следвало да бъде комплексна, тоест от всички нас. Невинаги нещата стават така както искаме ние. Мисля, че доста от хората тук (форума) ме познават. Имаше доста въпроси и съмнения относно направеното ни задържане. И вие и аз знаем как ще приключи цялата тази история. Нека допълня нещо което пропуснах да кажа на зампредседателя на БНФМ - г-н Кирил Стаменов. Направих лична проверка в кадастъра и се установи, че археологическия музей в Пловдив не е подавал данни при земеразделянето за нанасяне на археологически обекти на територията на с. Труд и по точно в тази местност "Керемелтака". Искам още да допълня, самненията на някои от колегите за вреда в засяти ниви. Конкретизирам - влезнал съм в изорана, но незасята нива. Имам принципи които спазвам.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 4:23 pm

Благодаря ти Митак, че след нашия телефонен разговор написа тези неща. Искам да кажа на някой колеги, че не се крием като мишки ,даже напротив лично аз съм много заинтересован нещата да се изяснят. Но все пак си има процедури които трябва да се спазват. Немога с магическа пръчка да оправя нещата. Колкото и да искам. Така че моля ви бъдете по толерантни.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyСря Мар 03, 2010 7:58 pm

Уважаеми колеги,

Мисля, че темата е доста сериозна и породи много въпроси, отговорите на които за сега остават неясни. От Администрацията на Форума взехме решение временно да я заключим за коментари, поне до изясняване на мерките които ще бъдат предприети спрямо колегите ни, по този конкретен случай.
Искаме да проявите нужното разбиране, за да не пречим на колегите и Федерацията, с хипотезите и коментарите си по въпроса.

При наличието на реални факти относно случая, темата ще бъде отворена отново за коментари.
Върнете се в началото Go down
serapi
Новобранец
Новобранец
serapi



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyЧет Мар 04, 2010 9:32 pm

Добър вечер колеги. Поисках от зам. председателя на Федерацията г-н Стаменов да отключи темата. Не ми пречите. Аз мисля и е така - следствието няма солидни обвинения, даже никакви. Днес внесохме гаранцията от 2 х 1000 лв. Реших да игнорирам адвокатите си - защо ли - няма доказана вина. Вижданията ми са, че мога да се защитя сам, познавам материята. Иска ми се да ползвам адвоката на Федерацията - не да поеме защитата ми, а да защити общите ни интереси. Хайде да решим кое е и кое не е в наш интерес. Колеги пуснах ви и едно предложение във Форума - за членския внос. Тук съм, нека работим в наша полза.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyЧет Мар 04, 2010 10:13 pm

serapi написа:
Добър вечер колеги. Поисках от зам. председателя на Федерацията г-н Стаменов да отключи темата. Не ми пречите. Аз мисля и е така - следствието няма солидни обвинения, даже никакви. Днес внесохме гаранцията от 2 х 1000 лв. Реших да игнорирам адвокатите си - защо ли - няма доказана вина. Вижданията ми са, че мога да се защитя сам, познавам материята. Иска ми се да ползвам адвоката на Федерацията - не да поеме защитата ми, а да защити общите ни интереси. Хайде да решим кое е и кое не е в наш интерес. Колеги пуснах ви и едно предложение във Форума - за членския внос. Тук съм, нека работим в наша полза.

не мислиш ли, че е престъпно глупаво от твоя страна да се защитаваш сам без адвокат, хората са казали на вълка мо е дебел врата щото си върши работа сам.
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyЧет Мар 04, 2010 10:58 pm

ти ве зан ван не чуваш ли кво говори човека-за идеали.. А на теб сарапи-приятелю не познати евала.ако имаш нужда от нещо само кажи.
Върнете се в началото Go down
vale
Легионер
Легионер
vale



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyЧет Мар 04, 2010 11:06 pm

Ете за това щот сме вьлци си немаме стадо. Ете затова не съм член на федерцията колкото и да я желая. Ма ко трябват паре нема проблеми ке трошим прасенцата на малките.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyПет Мар 05, 2010 12:21 pm

vale написа:
Ете за това щот сме вьлци си немаме стадо. Ете затова не съм член на федерцията колкото и да я желая. Ма ко трябват паре нема проблеми ке трошим прасенцата на малките.

Другарю революционер колко пари мислиш ,че притежава федерацията ?

Ако вземем на всеки член да отпускаме пари за адвокате , колко члена мислиш ,че ще можем да финансираме --------- а за другите от къде пари ?

Тази федерация да не мислиш ,че е създадена за да финансира адвокатите на нейните членове ! Федерацията е създадена за да се помъчи централно да реши проблема със закона , а не като плъхове в трици да се лутаме на парче !!!!!!!!!!!

Понеже тука някой взеха да изчисляват парите на федерацията - мога да кажа ,че калкулатора им грешно смята !!!!!!!!!!!!!

И първо се информирайте как стоят нещата точно и тогава съдете !!!!
Иначе тука да се пише и дава предложения из нета е лесно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Последната промяна е направена от slavitoooo на Пет Мар 05, 2010 12:30 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
djasko
Про-Консул
Про-Консул
djasko



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyПет Мар 05, 2010 12:26 pm

slavitoooo написа:
vale написа:
Ете за това щот сме вьлци си немаме стадо. Ете затова не съм член на федерцията колкото и да я желая. Ма ко трябват паре нема проблеми ке трошим прасенцата на малките.

Другарю революционер колко пари мислиш ,че притежава федерацията ?

Ако вземем на всеки член да отпускаме пари за адвокате , колко члена мислиш ,че ще можем да финансираме --------- а за другите от къде пари ?

Тази федерация да не мислиш ,че е създадена за да финансира адвокатите на нейните членове ! Федерацията е създадена за да се помъчи централно да реши проблема със закона , а не като плъхове във трици да се лутаме на парче !!!!!!!!!!!

Понеже тука някой взеха да изчисляват парите на федерацията - мога да кажа ,че калкулатора им грешно смята !!!!!!!!!!!!!
super21
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 2 EmptyПет Мар 05, 2010 1:19 pm

Джаска що лими са струва че нещо и сам надали мое си схванеш компаса накъде сочи.PS-Адаш извинявай -вероятно нещо не съм разбрал генералната линия на партията-но щом си мислите че с пасивност може да се променя закон ваша си работа-Очевидно ще ги уточняваме и изясняваме нещата през ноември.
Върнете се в началото Go down
 
Задържани членове на федерацията.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Задържани членове на федерацията.
» Шестима са задържани край Рудозем.
» Бяха задържани седем търсачи, организирали разкопки в тракийската могила

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: