Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
tesoro nokta lorenz kupuvam miladinka Minelab маск wave TEKNETICS GOLD Spectrum VANQUISH Майнлаб врътка prodavam Coil nexus нишани 5000 Fisher пират mask грунда deus голден Simplex
 

 Легенди и предания..

Go down 
+9
TITUS
zlatko
stan960
charon
Aemilivs
emilio
PlovdivTrakiq
sitalk
morgan
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
emilio
Про-Консул
Про-Консул




Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyСря Юни 09, 2010 5:39 pm

Това чудо ;копипасте; е голема работа.Поздрави
Върнете се в началото Go down
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyСря Юни 09, 2010 8:06 pm

emilio написа:
Колега Златко,във всяка тема фърляш фишеци а едно мнение
градивно не си казал,не съм аз човека които да ти прави
забележка но ако имаш проблем си има заведения,поздрави
emilio;-харесваш ми bounce
Върнете се в началото Go down
emilio
Про-Консул
Про-Консул




Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyСря Юни 09, 2010 9:39 pm

Защо на го чувам това и от жена ми стена
Върнете се в началото Go down
morgan
Новобранец
Новобранец
morgan



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyСря Юни 09, 2010 10:53 pm

charon написа:
morgan написа:
Северозападно от град Тетевен е село Гложене. Има предание, че през турско някакъв гложенец бил в Браила. Там срещнал слепец, уважил го и му помогнал. Тогава слепецът му разказал тайната си... Когато бил комита в една пещера на Типчов зъб, сложили 6 катъра сребърни и 6 катъра златни пари. Пещерата затворили с плоча. На нея изчукали лява ръка. Наблизо на камък направили квачка с пилета... Като се върнал гложенецът, излязъл в Балкана. На мястото намерил плочата с ръката. Отворил входа. Влязъл. Вътре видял камарите злато и сребро. Като ги приближил, изскочил змей и го ударил. Той бързо излязъл. Затворил входа, но сложил ръката отвътре и го засипал. Едва успял да си иде вкъщи и умрял. Успял само да каже: „Какво имане видях... мога да купя девет села..."
Колега кокошката и пилците не са у Гложене Wink
Ами спорет теб каде са ако не са там ..!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyЧет Юни 10, 2010 10:14 am

zlatko написа:
stan960 написа:
morgan написа:
charon написа:
morgan написа:
извинявам се за може би тъпия въпрос които задавам но ми е интересно сега аз от моя край не сам излизам да ровя за това и ще попитам някои може да знае нещичко да попитам знаетели някакви легенди предания и така на татака слухове за тетевенския краи и мерси предварително ..!
А ти от кой край си?
От Тетевенския край съм..!
Laughing - На 20-е ли си или 20г. одиш по тупраците -гледам ХLT ти и инструмента да не би а ти го подариа кога беше на 10г.- То по вашия край специалисти има секакви - та що ги не питаш тех........... Laughing
Може да е на 20 гд но аз мисля че е по умен от теб.-СТАН 960-ставаш ми смешен-а пък имаш пост ЦЕЗАР Exclamation Exclamation Exclamation No No No No No Sad
-Честно казано баце - не знам кой от кой е по умен- нема как да направя съпоставка нито от неговите 16 поста нито от твойте 37 - нъл разбираш вие още не сте дори Легионери та нема как Цезарят да разбере кой от обоза къде го сърби .Само дето на мен като на по малко умен често ми бръмчат мухи у главата- Първата муха ми бръмна че въпросът е новобрански (или подвеждащ)а новобранци с XLT трудничко ш са справят ако искат да детектат грамотно не сал да маат неква лъскава тояга по поляните (се едно а качиш каруцар на самолет)- Втората муха ми бръмна пък за туй че е известно че по Тетевен и околия всеки втори е ............., малджия та само да си отвориш устата за нещо от рода на Вълчановите и поп Мартинови историй и ш ти напълнят главата и с квото искаш и с квото не искаш да чуеш (нема да говора пък колко страници с инфо ш ти са появят у Гооглето кат напишеш - Иманета и съкровища в БГ) - Третата муха пък ми бръмна че ако Админът не е махнал темата - дрън-дрън ярините де са отпочват по нагоре от поста ми вече сме ги дрънкали преди бая време тук и за туй са опитах да склатя дървото.Та такива ми ти работи Златко- иначе предполагам си чувал ако не си прочел че за определяне на КФИ си има тестове които за твое съжаление не са твое творение................ Laughing Laughing Laughing - И между другото ЦЕЗАР е РАНГЪТ ми тук - сори ма не съм държавен чиновник та да са боря за некъв мижав ПОСТ. Cool


Последната промяна е направена от stan960 на Чет Юни 10, 2010 4:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyЧет Юни 10, 2010 10:23 am

morgan написа:
charon написа:
Колега кокошката и пилците не са у Гложене Wink
Ами спорет теб каде са ако не са там ..!
На 2 км. от Бресница са, но ако съкровището е било там, отдавна го няма!
Върнете се в началото Go down
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyЧет Юни 10, 2010 5:28 pm

Златко- иначе предполагам си чувал ако не си прочел че за определяне на КФИ си има тестове които за твое съжаление не са твое творение................ Laughing Laughing Laughing - И между другото ЦЕЗАР е РАНГЪТ ми тук - сори ма не съм държавен чиновник та да са боря за некъв мижав ПОСТ. Cool[/quote] -Ето, това вече е Цезарско изказване :legio:
Върнете се в началото Go down
morgan
Новобранец
Новобранец
morgan



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Легенди   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyЧет Юни 10, 2010 8:44 pm

zlatko написа:
Златко- иначе предполагам си чувал ако не си прочел че за определяне на КФИ си има тестове които за твое съжаление не са твое творение................ Laughing Laughing Laughing - И между другото ЦЕЗАР е РАНГЪТ ми тук - сори ма не съм държавен чиновник та да са боря за некъв мижав ПОСТ. Cool
-Ето, това вече е Цезарско изказване :legio:[/quote]Много си прав тука нее важно кой какъе пост или раг там може да нямам нищо но може да сам по умен от други които имат постове ранг и така на татак Smile все пак сам нов от 5 дена сам тук как да имам ранг Smile и нямам време смао ве4ер проверям тук какво става че ходя да таркам за разлика от някой хода и сам намерил не мн например миналата година намерих 9 златни монети но както и да е Smile и както и да е .. изкам да кажа че ти мислиш мн правилно..!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyЧет Юни 10, 2010 11:17 pm

Чичовото изв. че нещо ще речеш че спамя темата ти но нъл разбираш че това че ходиш всеки ден по балкана с металотърсач и права лопата не те прави умен - Имам около мен колеги от 15-20г. в бранша пък още не мое четът монетите или да пройзнесът правилно името на някой от императорите да не приказваме да ги питаш нещо за Антична история - Знаат си само костак -50ст. бронзова шайба с тук таме букви и образ-2-5лв. Ас -тривиален -10-20лв. денар-тривиален - около 20лв. и т.н. и т.н. - Иначе и те ходат ката ден като теб - но както виждаш само с одене по гората не става - иначе кой щеше да питаш как се работи с XLT.Нищо лично-просто имаше такава тема във форумът и доста по обширна от това което тук някой споделиха с теб - може пък Админът да я е изтрил - както и да е - Поздрави. PS -И не си мисли че държа чак толкова много на рангът си тук той се дава за брой написани постове - не е критерий кой от кой е по умен.
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyПет Юни 11, 2010 12:07 am

morgan написа:
Smile ... например миналата година намерих 9 златни монети но както и да е Smile и както и да е .. изкам да кажа че ти мислиш мн правилно..!
И аз искам да стана умен! Някой би ли ми казал, как се става най-лесно?
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyПет Юни 11, 2010 12:32 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 5:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyСъб Юни 12, 2010 8:47 pm

yaponetsa написа:
tepes написа:
morgan написа:
Smile ... например миналата година намерих 9 златни монети но както и да е Smile и както и да е .. изкам да кажа че ти мислиш мн правилно..!
И аз искам да стана умен! Някой би ли ми казал, как се става най-лесно?
тва е лесно - отиваш да живееш в некое помощно училище.така ше си най умен сред останалите Laughing Laughing Laughing тва е майтап ей.да не се впрегне някой
- Laughing Laughing Laughing - Тва беше добре Япи - Между другото Консуле - Августа май е пропуснал да те въведе в ранг.............. Rolling Eyes - Ще му напомним Smile
Върнете се в началото Go down
charon
Цезар
Цезар
charon



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyВто Юни 15, 2010 5:41 pm

morgan написа:
charon написа:
morgan написа:
Северозападно от град Тетевен е село Гложене. Има предание, че през турско някакъв гложенец бил в Браила. Там срещнал слепец, уважил го и му помогнал. Тогава слепецът му разказал тайната си... Когато бил комита в една пещера на Типчов зъб, сложили 6 катъра сребърни и 6 катъра златни пари. Пещерата затворили с плоча. На нея изчукали лява ръка. Наблизо на камък направили квачка с пилета... Като се върнал гложенецът, излязъл в Балкана. На мястото намерил плочата с ръката. Отворил входа. Влязъл. Вътре видял камарите злато и сребро. Като ги приближил, изскочил змей и го ударил. Той бързо излязъл. Затворил входа, но сложил ръката отвътре и го засипал. Едва успял да си иде вкъщи и умрял. Успял само да каже: „Какво имане видях... мога да купя девет села..."
Колега кокошката и пилците не са у Гложене Wink
Ами спорет теб каде са ако не са там ..!
Ами брат,ще се съберем скоро да излезем заедно на някъде и ще поговорим.Само да ти кажа,че тая гарга с пилците вече е няма -онищожена е


Viver est militare!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyВто Юни 15, 2010 11:11 pm

Според една от книгите,от "Библиотеката на Вълчан Войвода",кокошката с пиленцата е
-кокошката- кръст,
малките пиленца-малки кръсчета
По нататък мислете!Погледнете съзвездието на небето,и ще ви станат ясни нещата.
В една сеседна държава има нещо като институт,който се занимава с Вълчан Войвода. :pepe:
Върнете се в началото Go down
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyЧет Юни 24, 2010 11:34 pm

morgan написа:
извинявам се за може би тъпия въпрос които задавам но ми е интересно сега аз от моя край не сам излизам да ровя за това и ще попитам някои може да знае нещичко да попитам знаетели някакви легенди предания и така на татака слухове за тетевенския краи и мерси предварително ..!
има много колега поразпитаи тук там стари хора поразрови се из некоя книга и ти давам гаранция 4е сште намериж, успех
Върнете се в началото Go down
danio1978
Легионер
Легионер
danio1978



Легенди и предания.. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Легенди и предания..   Легенди и предания.. - Page 2 EmptyСря Сеп 29, 2010 4:16 pm


http://treasures.zonebg.com/mans.htm

Това е един интересен сайт за нишани и предания и не само.Като е валежно времето и не става за разходки сред природата поне да се поразсеем от скуката с... мечта находка

Върнете се в началото Go down
 
Легенди и предания..
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» предания и легенди
» ЛЕГЕНДИ!
» Митове, легенди или конспирация

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: