Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания

Go down 
+11
bobo
miroslavmladenov
don
dringoleti
trakieca
adminn
Petronii
yaponetsa
Podlecii.avg
Селския
stan960
15 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
bobo
Консул
Консул




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyПет Окт 21, 2011 1:09 pm

Всъщност,това че съществува,си е огромно постижение.Може и нищо да не прави,но все пак е някакъв фактор.С две думи–по-добре да я има,отколкото да я няма.
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyПет Окт 21, 2011 2:27 pm

stan960 написа:
Он баце ти Петроний чат пат има и добри мисловни попадения но изглежда е далеч от автора на "Сатирикон".Иначе то и я съм от Северозападнала ма очевидно аз чета в прав ред текста а он междуредията -Та да го попитам -абе баце,ти наясно ли си кой е подал жалбата и що тя е отхвърлена-ако можеш сал това да ми обясниш,без да ми са лендзиш с емотикони......-Аа,и щех да забравя-Та за кви постижения на БНФМ става на въпрос Shocked
Ще ти отговотя бе баце , макар и за трети път белким схванеш. Жалбата е подадена от представител на федерацията . Отхвърлена е като неоснователна,тъй като се иска да се отмени нещо,което в самия закон не се изисква,а именно регистрацията на метал детектори за приложения извън посочените , арх.проучвания разрешени от мин.на културата. С две думи ,ако търсиш консервени кутий,няма нужда да си регистрираш уреда. Ааа, щях да забравя , защо ме питаш за постижения на федефацията,по горе съм писал ,че не ми харесва като действия и изпълнители и се учудвам,че твърдиш да я защитавам,а те ме обвиняват ,че ги критикувам. Явно някой не е прав и пак чете между редовете.
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyПет Окт 21, 2011 5:02 pm

аз да ви попитам,защо някои ще дава жалба срещу нещо,което не съществува,тои ли не е бил в час,или в момента всички нещо пак не сме наясно???
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyПет Окт 21, 2011 10:24 pm

miroslavmladenov написа:
аз да ви попитам,защо някои ще дава жалба срещу нещо,което не съществува,тои ли не е бил в час,или в момента всички нещо пак не сме наясно???

Ами то така излиза,че жалбата е подадена напразно.Хайде другите както и да е,адвокатът на федерацията,той как не е забелязал това?Законът е формулиран така мътно,така неясно ,че да могат да го увъртат както си искат.Иначе защо да има задържани хора затова че притежават детектори?
Върнете се в началото Go down
metalotarsach
Новобранец
Новобранец




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyСъб Окт 22, 2011 12:14 am

Абе що се правите на на ударени с мокър парцал.До сега министерството на културата налагаше глоба 500лв. на всеки които притежаваше нерегистриран детектор.Благодарение на това че БНФМ подаде жалба се оказа че нее нужно да се регистрират ивече не може да ти налагат глоба.Ма кат сте се скрили в мишите си дупки как да знаете тава.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyСъб Окт 22, 2011 12:46 am

metalotarsach написа:
Абе що се правите на на ударени с мокър парцал.До сега министерството на културата налагаше глоба 500лв. на всеки които притежаваше нерегистриран детектор.Благодарение на това че БНФМ подаде жалба се оказа че нее нужно да се регистрират ивече не може да ти налагат глоба.Ма кат сте се скрили в мишите си дупки как да знаете тава.

E какво,сега признаха ли си грешката.Сега вече няма ли да глобяват.В решението на съда пише че нямало основание за жалба.Тогава какво се промени.
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyСъб Окт 22, 2011 2:16 am

то ние като сме в дупки,тия от полицията как глобиха с по 500 лева,хора,които не са в дупки и уж знаят,че не може да ги глобяват??? или пък полицаите и съда са били в дупка,ма пак си глобяватSmile))
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyСъб Окт 22, 2011 11:32 am

Това,че на някой е написан акт,не значи,че акта е законен.Ако се обжалва в съда–до сега можеше и да мине,но сега вече пада отма.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyСъб Окт 22, 2011 7:44 pm

Petronii написа:
stan960 написа:
Он баце ти Петроний чат пат има и добри мисловни попадения но изглежда е далеч от автора на "Сатирикон".Иначе то и я съм от Северозападнала ма очевидно аз чета в прав ред текста а он междуредията -Та да го попитам -абе баце,ти наясно ли си кой е подал жалбата и що тя е отхвърлена-ако можеш сал това да ми обясниш,без да ми са лендзиш с емотикони......-Аа,и щех да забравя-Та за кви постижения на БНФМ става на въпрос Shocked
Ще ти отговотя бе баце , макар и за трети път белким схванеш. Жалбата е подадена от представител на федерацията . Отхвърлена е като неоснователна,тъй като се иска да се отмени нещо,което в самия закон не се изисква,а именно регистрацията на метал детектори за приложения извън посочените , арх.проучвания разрешени от мин.на културата. С две думи ,ако търсиш консервени кутий,няма нужда да си регистрираш уреда. Ааа, щях да забравя , защо ме питаш за постижения на федефацията,по горе съм писал ,че не ми харесва като действия и изпълнители и се учудвам,че твърдиш да я защитавам,а те ме обвиняват ,че ги критикувам. Явно някой не е прав и пак чете между редовете.
scratch -Нищо не схванах,баце,даже и за четвърти път-Гледам атакуван е чл.30 ал.2,ма после пише че той НЕ Е в противоречие с чл.152 ал.3 пр.2 от ЗКН,от което се заключава че жалбата на жалбоподателя, демек БНФМ, е НЕОСНОВАТЕЛНА -А,сега ми го обясни баш това, че не мое спим вече цела седмица -Па ка вика тука един за мишките-Не знам кой като къв, къде и за кво са сврял или скрил,ма и в сайта на Федерацията:-Ни вопъл,ни стон-Демек,ни Адвокат,ни УС,считат за нужно да дадът некво обяснение -просто са постнали линка от решението на ВАС-И после, мълчание му е майката........................................ lol! -Уупс,чекай че са сетих -И кат та гепат ченгетата ка ша доказваш кво търсиш с металотърсача,консервни кутий или капачки за буркани що они си ги има в изобилие по сума ти антични селища по полето(И я и ти,сме ги сеяли доста кат одехме на ученически бригади)-Пък иначе, дефиницията че навсекъде къде има следи от ант.керамика и т.н. Е арх.обект,си е в сила.
Върнете се в началото Go down
VIKING
Про-Консул
Про-Консул
VIKING



Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyНед Окт 23, 2011 12:28 am

добре де колега ама то има зкон де уж е забранено па сеги не.
чл.277а, ал.7 Който противозаконно изготвя, държи или укрива предмети, материали, оръдия /металдетектор, бел.моя/ или компютърни програми, за които знае или предполага, че са предназначени или са послужили за търсене, съхранение, изменение или пренасяне на археологически обекти, се наказва с лишаване от свобода до шест години, като съдът може да наложи и лишаване от право по чл. 37, ал. 1, т. 7.,адвоката ли лъже или закона щото аз нищо не разбирам ама никак залудех вече с тия неразборио.мисла че моа да чета ама пак не го разбирам обесни моля те колега,
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyНед Окт 23, 2011 1:45 pm

Не знам кой сакаш да обяснява-Що ако мене питаш,както видиш и я съм в неведение-То нема и как да разбереш нещо, щото и ония посерковци, де го измислия тоя закон, надали разбират кво са надробили-Предполагам, това е и една от причините да изхвърлят от МК оня инфантил Чобанов-Все пак си мисля, че дори това Решение да не е в наша полза, трябва да се продължи, докато нещата стигнат до Страсбург,там вече ша им кажат на бай Ганьовците, кво може и кво не, та и они да разберат, до къде, може-Има и друго,ако да речем нещата вървят към порозовяване, както ги виждат некой колеги тук,в смисъл че,ако това решение найстина е по некъв начин в наша полза, то респективно трябва да има и промени в НК,нещо което е от съществена важност за всички нас -Но и тоя аспект не се коментира-Ей за тва пиша и са ядосвам, що отвсекъде затъмнението по въпроса продължава-От ония от МК то ясно,не разбирам обаче, що и от ония от УС на БНФМ...........................................
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyВто Сеп 13, 2016 8:24 pm

.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyВто Сеп 13, 2016 8:38 pm

yaponetsa написа:
.

Какво имаш в предвид?
Нещата трябва да се мислят от сега за промените в закона.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyСря Авг 09, 2017 9:52 pm

Тъй като често колеги ме питате откъде да вземат решението на Върховния Административен съд с което се определя че металотърсачите не подлежат на регистрация в България ще променяме статута на тази тема за да могат колегите да си изтеглят решенията направо сайта на Върховния Административен съд. Обърнете внимание и на вашите колеги ако им трябва да си го изтеглят от тук.
Недай си боже в случаи на проблеми с органите на властта посъветвайте Адвокатът си да изтегли това решение защото е много важно.

http://www.sac.government.bg/court22.nsf/d6397429a99ee2afc225661e00383a86/38199d89bb615847c22578a7002b5dd3?OpenDocument
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyСря Авг 16, 2017 10:22 pm



РЕШИ:


ОТХВЪРЛЯ жалбата на адв.Г. С. Г., в качеството му на процесуален представител на И. К. И., председател на УС и представляващ Ю. "Сдружение Българска национална федерация по металдетектинг", с която се оспорва разпоредбата на чл.30, ал.2 от Наредба № Н-00-0001 от 14.02.2011 г. на министъра на културата за извършване на теренни археологически проучвания (обн., ДВ, бр.18 от 1.03.2011 г., в сила от 1.03.2011 г.).
ОСЪЖДА Ю. "Сдружение Българска национална федерация по металдетектинг" да заплати на министерство на културата сумата 150.00 лв., съдебни разноски.
Решението може да се обжалва с касационна жалба в 14-дневен срок от съобщението до страните пред Върховния административен съд, І колегия, петчленен състав.

Нещо не ми е ясно? В чия полза е решението? И е хубаво да се отбележи точно къде е записано в решението, че не е задължителна регистрацията на металдетекторите.

И в тази посока пак : При евентуална проверка, какво правиме със собственоръчно произведен металдетектор? / Фактура каква ...../

Може и да не съм разбрал нещо, защото нямах търпението да изчета всичко дума по дума, за да го разтълкувам и да ми стане ясно.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания   Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания - Page 2 EmptyЧет Авг 17, 2017 9:07 am

То това е замисъла да се отхвърли искането за регистриране на металотърсачите по този начин те казват, че не трябва да бъдат регистрирани.
Върнете се в началото Go down
 
Решение на ВАС против регистрацията на металотърсачите, който не са за археологически проучвания
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» какво стана със закона за регистрацията
» ОБЩОНАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА
» ъпгрейд на GPX-4000, 4500,5000-филтър против мрежови смущения

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: