Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nokta VANQUISH lorenz маск mask wave пират голден Coil kupuvam GOLD Simplex Майнлаб 5000 врътка Minelab prodavam nexus TEKNETICS Fisher нишани грунда tesoro deus miladinka Spectrum
 

 Защо?

Go down 
+18
kronos555
бобо
Siromahus
kompira
pechkata
Ceco_
cecomotors
jordan_nenov
adventurer
mario321
Трибал-М
atina
mdetectors.bg
nasko75
Gandalf
eros
Radislav
ivanasen
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Siromahus
Новобранец
Новобранец




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 2:34 pm

И от броя зависи и от дебелината малко зависи и от кондензаторите зависи.Всяка антена можеш да правиш на каквато искаш честота с резонансния кондензатор,ама е друг въпроса как ще работи детектора при различни честоти с една и съща антена.
Върнете се в началото Go down
Ceco_
Легионер
Легионер




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 4:35 pm

Навивките на антената предполагам , че се правят определен брои който отговаря на дадена честота след което продължават да се навиват още навивки за другата честота . Вътре в самия апарат може да са два генератора за различните честоти или някакъв много честотен ако има такива . А на коя от двете честоти да се работи се избира с ключе . Това е свободно съчинение докато някой компетентен се включи и ни осветли по въпроса .
Върнете се в началото Go down
kompira
Новобранец
Новобранец




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 5:01 pm

Честотата се определя от честотоопределящите елементи в един генератор - индуктивност и капацитет (бобина и кондензатор) в общия случай като звено в обратната връзка на даден усилвател. За да се получи определена стойност на честотата се подбират конкретни стойности на индуктивността и капацитета на гореспоменатите бобина и кондензатор, изчислява се по формула според конкретната схемна реализация. Не трябва да ви учудва това как един апарат може да работи на две честоти, които се избират с ключенце. Просто с тоя ключ се избират конкретните елементи в някаква част от схемата за дадената честота, а другите (за другата) почиват през туй време.

Но в тази тема за друго се говори, за това че коя да е бобина (брой навивки и сечение) показва най-добри резултати на някаква определена честота (амплитуда и т.н.) и си мисля че е редно като се проектира даден металдетектор, то да се тръгва отзад напред, както са ме учили едно време при изчисляване на аудио усилватели и други "бангии"- от изхода към входа. Първо трябва да подсигурим точните изходни параметри (според заданието) и тогава според тях да нагласяме предните стъпала на схемата, та и тука така... Но това са само мои си сухарски размишления по темата, от 15 години не съм се занимавал на практика с електроника, въпреки че съм инженерче по професия... Laughing
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 7:04 pm

Общо взето си е точно така както казваш инженере...
Има и една подробност в метал детекторите че при преминаването на честотата през аналоговия ключ тя се удвоява и от там се получават така наречените увличания на сигнала или накъсване но с подходящо филтриране се постигат добри резултати...
Така че не е желателно да се включва антена която не е проектирана за съответното схемно решение...
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 7:20 pm

cecomotors написа:
Последното мнение на тази страница:

https://www.imperio.biz/t6955p30-topic
Колега "Печката" ти като познавач на апаратите Голден Маск как ще коментираш диалогът в последният пост от линкът който съм постнал тук и фактът че в последствие излиза на пазара двучестотен ГМ.Пълноценно ли работи ГМ 4WD и на двете честоти използвайки една сонда и за двете честоти?Как е постигнато това като самият производител твърди по рано че ако антената е занулена на едната честота то на другата няма да работи пълноценно и това обезмисля направата на двучестотен апарат?Най правилно би било да отговори производителя но понеже до момента няма отговор надявам се поне ти да знаеш нещо по въпросът.
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:03 pm

cecomotors написа:
cecomotors написа:
Последното мнение на тази страница:

https://www.imperio.biz/t6955p30-topic
Колега "Печката" ти като познавач на апаратите Голден Маск как ще коментираш диалогът в последният пост от линкът който съм постнал тук и фактът че в последствие излиза на пазара двучестотен ГМ.Пълноценно ли работи ГМ 4WD и на двете честоти използвайки една сонда и за двете честоти?Как е постигнато това като самият производител твърди по рано че ако антената е занулена на едната честота то на другата няма да работи пълноценно и това обезмисля направата на двучестотен апарат?Най правилно би било да отговори производителя но понеже до момента няма отговор надявам се поне ти да знаеш нещо по въпросът.
Колега разбирам те че чакаш отговор на твоя въпрос, но няма да го получиш .Скриха се, стана им  неудобно може би но надали Wink  Cool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:07 pm

kompira написа:
Честотата се определя от честотоопределящите елементи в един генератор - индуктивност и капацитет (бобина и кондензатор) в общия случай като звено в обратната връзка на даден усилвател....

...Не е съвсем точно,Симплиджинере!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:14 pm

В момента в монитора битуват най-малко три Симпли-клонинга,може би и четири...
Върнете се в началото Go down
kompira
Новобранец
Новобранец




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:21 pm

Трибал-М написа:
kompira написа:
Честотата се определя от честотоопределящите елементи в един генератор - индуктивност и капацитет (бобина и кондензатор) в общия случай като звено в обратната връзка на даден усилвател....

...Не е съвсем точно,Симплиджинере!

Друже, бъркаш ме с някой... явно само Симплита ти се привиждат зад всеки ъгъл... Laughing

Между другото, преди време ми беше писал лично съобщение, да ме питаш кой съм и от къде съм. Не ти отговорих защото нямах нужните постове да пращам съобщения... явно това е запалило конспирацията. Айде със здраве.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:27 pm

kompira написа:
Трибал-М написа:
kompira написа:
Честотата се определя от честотоопределящите елементи в един генератор - индуктивност и капацитет (бобина и кондензатор) в общия случай като звено в обратната връзка на даден усилвател....

...Не е съвсем точно,Симплиджинере!

Друже, бъркаш ме с някой... явно само Симплита ти се привиждат зад всеки ъгъл... Laughing

Между другото, преди време ми беше писал лично съобщение, да ме питаш кой съм и от къде съм. Не ти отговорих защото нямах нужните постове да пращам съобщения... явно това е запалило конспирацията. Айде със здраве.

Твърде лековато звучи! Можеше да отговориш после,когато придобиеш правото...
Cool Маневрата беше успешна...
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:38 pm

Трибал-М написа:
В момента в монитора битуват най-малко три Симпли-клонинга,може би и четири...
Спорт ли е,или е болест.... Razz .....малко Шекспирово ,а!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:47 pm

бобо написа:
Трибал-М написа:
В момента в монитора битуват най-малко три Симпли-клонинга,може би и четири...
Спорт ли е,или е болест.... Razz .....малко Шекспирово ,а!


Ако халюцинирам е болест.
Ако не халюцинирам,други дължат отговора.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 9:59 pm

Трибал-М написа:
бобо написа:
Трибал-М написа:
В момента в монитора битуват най-малко три Симпли-клонинга,може би и четири...
Спорт ли е,или е болест.... Razz .....малко Шекспирово ,а!


Ако халюцинирам е болест.
Ако не халюцинирам,други дължат отговора.
Ти си умен!Не си болен!А той може и да е болен,но се мисли за уменCool
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 10:05 pm

Оххх,пак отклонихте влака в друга посока. ерор
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 10:08 pm

извинявай Cool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 10:31 pm

бобо написа:
извинявай Cool

извинявай Cool
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 10:53 pm

kompira написа:
Честотата се определя от честотоопределящите елементи в един генератор - индуктивност и капацитет (бобина и кондензатор) в общия случай като звено в обратната връзка на даден усилвател. За да се получи определена стойност на честотата се подбират конкретни стойности на индуктивността и капацитета на гореспоменатите бобина и кондензатор, изчислява се по формула според конкретната схемна реализация. Не трябва да ви учудва това как един апарат може да работи на две честоти, които се избират с ключенце. Просто с тоя ключ се избират конкретните елементи в някаква част от схемата за дадената честота, а другите (за другата) почиват през туй време.

Но в тази тема за друго се говори, за това че коя да е бобина (брой навивки и сечение) показва най-добри резултати на някаква определена честота (амплитуда и т.н.) и си мисля че е редно като се проектира даден металдетектор, то да се тръгва отзад напред, както са ме учили едно време при изчисляване на аудио усилватели и други "бангии"- от изхода към входа. Първо трябва да подсигурим точните изходни параметри (според заданието) и тогава според тях да нагласяме предните стъпала на схемата, та и тука така... Но това са само мои си сухарски размишления по темата, от 15 години не съм се занимавал на практика с електроника, въпреки че съм инженерче по професия... Laughing


Много си прав ,Колега! Но ми стана мъчно ама много мъчно как на заводски МД и то с марката фишер голд бък с честота 19,1kHz да му сложат антена 11,98kHz/ ултимейт/ и да я продават в комплект и да си мислят хората т.е. ние сиромасите " този път направихме уреда с този МД " .А той е скопен , ама адски скопен , щото има разминаване , ама голямо разминаване от 7kHz и нищо неможе да се направи , освен "инженерите" от детеч да направят изчисления за този уред и да направят нова ултимейт сонда и да ни компенсират нас потърпевшите. Ето на това му се казва справедливост. Едно време имах тел. сименс . Оказа се , че тази серия дава дефект .Всички клиенти ни дадоха безплатно нови телефони. Е трябваше някой да повдигне въпроса. Все пак сме в България.Докато на запад на всички клиенти , които са закупили същата марка и модел се обаждаше мобилният оператор да се явят в офисите им и да и дадат нови телефони. Какво да се прави .Ни е живеем в страна , която се намира на кръстопът и всеки който мине през нея ни е...е . А ни е сме свикнали. Затова всичко при нас е откачено и колкото си по-луд , толкова те величаят. Страната на лудите простаци! Cool
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 11:36 pm

ivanasen написа:



Много си прав ,Колега! Но ми стана мъчно ама много мъчно  как на  заводски МД и то с марката фишер голд бък  с честота 19,1kHz да му сложат антена 11,98kHz/ ултимейт/  и да я продават в комплект и да си мислят хората т.е. ние сиромасите " този път направихме уреда с този МД " .А той е скопен , ама адски скопен , щото има разминаване , ама голямо разминаване от 7kHz и нищо неможе да се направи , освен "инженерите" от детеч да направят изчисления за този уред и да направят нова ултимейт сонда и да ни компенсират нас потърпевшите. Ето на това му се казва справедливост. Едно време имах тел. сименс . Оказа се , че тази серия дава дефект .Всички клиенти ни дадоха безплатно нови телефони. Е трябваше някой да повдигне въпроса. Все пак сме в България.Докато на запад на всички клиенти , които са закупили същата марка и модел се обаждаше мобилният оператор да се явят в офисите им и да и дадат нови телефони. Какво да се прави .Ни е живеем в страна , която се намира на кръстопът и всеки който мине през нея ни е...е . А ни е сме свикнали. Затова всичко при нас е откачено и колкото си по-луд , толкова те величаят. Страната на лудите простаци! Cool

Колега чак толкова голям карък ли си , че на теб винаги да се падат куците коне Cool
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyЧет Мар 12, 2015 11:39 pm

Нещо не мога да вдяна, не че разбирам от електроника, но не трябва ли апарат проектиран на дадена честота, да работи с антена, със максимално близка до нея честота? Например моята машина, при смяна на антената се самонастройва с точност до десетохилядна до честотата на антената и проблеми няма. В случая гениите от фишер ли са виновни или тарикатите от шумен?
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyПет Мар 13, 2015 12:03 am

kronos555 написа:
Нещо не мога да вдяна, не че разбирам от електроника, но не трябва ли апарат проектиран на дадена честота, да работи с антена, със максимално близка до нея честота? Например моята машина, при смяна на антената се самонастройва с точност до десетохилядна до честотата на антената и проблеми няма. В случая гениите от фишер ли са виновни или тарикатите от шумен?

Все някой трябва да е виновен :fessee:

Колега kronos555 ти сега с AKA Signum 7272 MFT ли си или с AKA Sorex Pro ???
Върнете се в началото Go down
kompira
Новобранец
Новобранец




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyПет Мар 13, 2015 2:04 am

ivanasen написа:
Много си прав ,Колега! Но ми стана мъчно ама много мъчно  как на  заводски МД и то с марката фишер голд бък  с честота 19,1kHz да му сложат антена 11,98kHz/ ултимейт/  и да я продават в комплект и да си мислят хората т.е. ние сиромасите " този път направихме уреда с този МД " .А той е скопен , ама адски скопен , щото има разминаване , ама голямо разминаване от 7kHz и нищо неможе да се направи , освен "инженерите" от детеч да направят изчисления за този уред и да направят нова ултимейт сонда и да ни компенсират нас потърпевшите. Ето на това му се казва справедливост. Едно време имах тел. сименс . Оказа се , че тази серия дава дефект .Всички клиенти ни дадоха безплатно нови телефони. Е трябваше някой да повдигне въпроса. Все пак сме в България.Докато на запад на всички клиенти , които са закупили същата марка и модел се обаждаше мобилният оператор да се явят в офисите им и да и дадат нови телефони. Какво да се прави .Ни е живеем в страна , която се намира на кръстопът и всеки който мине през нея ни е...е . А ни е сме свикнали. Затова всичко при нас е откачено и колкото си по-луд , толкова те величаят. Страната на лудите простаци! Cool

Все пак нали се представя добре голд бъга за парите си (и спрямо преките си конкуренти), цялостното представяне е по-важно. От твоите постове (а и на други колеги) през последната година-две съм останал позитивно настроен към този апарат. Иначе много е вероятно във всяка марка/модел, ако се погледне под лупа от специалист, да се открият някои недостатъци... Инженерите са сметнали, че на този етап предлагат конкурентен продукт, защото всяко допълнително изследване/модифициране на поточна линия и т.н. иска сериозна инвестиция... търси се съвместимост на по-ниска цена, според таргет бюджета... Конкуренцията в бранша движи нещата, ако видят че изостават с нещо, ще се наложи да го подобрят. Само да не са същите под обновен капак и име, и в комбинация с лъскава реклама се получава желания ефект. То за генерални промени в технологиите не говорим (с години не са мръднали нещата по този въпрос и няма как да е иначе поради физичните закони), но всеки се бори с някаква екстра/допълнение да направи по-привлекателна дадена машина и ако може по един показател поне да превъзхожда с малко преките си конкуренти в ценовия клас.

А доколкото разбрах сега "градиш" нова бангия, наше производство? Ако сте постигнали нещо добро като изпълнение/резултати с някой нашенски майстор, бих желал да се запонзая и аз (може да ми драснеш на лично), тъй като в момента нямам машина и се оглеждам за нещо арно, но пък и да не е много скъпо, че съм сиромах човек (жив дявол).
Въпреки тенденцията за масово минаване на редовия търсач към фабричните детектори, все си мисля че един добре изпипан правеняк на атрактивна цена, ще е по-подходящ за моите нужди, в сравнение с няколко пъти по-скъпите и лъскави "титани" излезли от конвейра... Като че ли в тази насока ще гледам (е не бих отказал и някоя добра фабрична луксозна машина втора ръка на достъпна за мен цена), а и трябва бързо да гледам, дорде не е пораснала много тревата, че пролетта чука на вратата...
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyПет Мар 13, 2015 7:26 am

Сега като чета за тези ултимейти и се замислям за една случка преди година:
Купвам  нова Текнетикс Омега 8000 с оригиналната 10" и 13" Ултимейт.Направо слагам Ултимейтката и в боя.Бачкам си аз и апарата горе долу добре работи и дискриминация не лоша но усещам по сигналите че нещо дълбоките ги няма.Почвим първо с въздушни проби и кво става - 23-25 см за денар.Прибирам се и взимам и оригиналната 10" елипса и отивам на полеви тестове които нема да обяснявам с подробности само ще кажа че бяха подробни и с реални предмети.25-26 см.и при двете сонди на лека почва,с единствена разлика че при незарита дупка Ултимейта свири и с монета в дупката и без монета -тоес свири и дупката чист цвят.Оказа се че Ултимейта не може да бръкне и сантиметър повече от фабричната 10" елипса а тя от своя страна е в пъти по спокойна и категорична при замърсено,при лека почва.Тогава броих  1140лв. за апарата и реших че толко са си му възможностите и го продадох за 800лв. след  5-6 излизания.Сега се прокрадва в мен съмнението че апарата си е бир добър но е трябвало да си купя по голяма ОРИГИНАЛНА сонда.Е не съм правил технически замервания за да докажа съмненията си но аз както и болшинството търсачи нямаме тези възможности и си горим със стотици левове вярвайки на реклами,признавам си -за това сега разпитвам за двете честоти на Маската ама като гледам отговор нямааа а това пак ме навежда на мрачни мисли.Поне нея още не съм я купувал че чаках петицата -а да видим и там какво ще излезе.
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyПет Мар 13, 2015 8:10 am

cecomotors написа:
Е не съм правил технически замервания за да докажа съмненията си но аз както и болшинството търсачи нямаме тези възможности и си горим със стотици левове вярвайки на реклами,признавам си -за това сега разпитвам за двете честоти на Маската ама като гледам отговор нямааа а това пак ме навежда на мрачни мисли.Поне нея още не съм я купувал че чаках петицата -а да видим и там какво ще излезе.
Някои хора правят замервания, има тема в руския форум
Первоначальные замеры частоты для двух приборов и четырёх катушек.
Прибор GM 3+ ( 7 кГц )
катушка 10х12" ( 7 кГц ) -- 8,23-8,44 кГц ( для двух крайних положений регулятора частоты )
катушка 7" ( 18 кГц ) -- 16,46-16,89 кГц ( т.е. прибор работает на второй гармонике )
катушка 10" ( 18 кГц ) -- 8,23-8,44 кГц
катушка 12х15" ( 18 кГц ) --8,23-8,44 кГц

Прибор GM 4 Pro ( 18 кГц )
катушка 10х12" ( 7 кГц ) -- 12,42 кГц
катушка 7" ( 18 кГц ) -- 18,66 кГц
катушка 10" ( 18 кГц ) -- 18,63 кГц
катушка 12х15" ( 18 кГц ) --18,89 кГц
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyПет Мар 13, 2015 8:22 am

А за ГМ 4WD такива замервания правил ли е някой някъде?За всяка сонда предлагана за модела и на двете честоти какво показва.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 3 EmptyПет Мар 13, 2015 8:33 am

kompira написа:

А доколкото разбрах сега "градиш" нова бангия, наше производство? Ако сте постигнали нещо добро като изпълнение/резултати с някой нашенски майстор, бих желал да се запонзая и аз (може да ми драснеш на лично), тъй като в момента нямам машина и се оглеждам за нещо арно, но пък и да не е много скъпо, че съм сиромах човек (жив дявол).

Защо си мисля че темата е пусната нарочно с цел копиране на идеи...? scratch
Върнете се в началото Go down
 
Защо?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Защо?
» защо все ми изтривате темите???
» Защо партия ГЕРБ?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: