Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
tesoro lorenz nexus wave врътка Simplex грунда маск VANQUISH нишани Spectrum 5000 GOLD голден пират kupuvam Майнлаб TEKNETICS Minelab miladinka Coil deus mask nokta Fisher prodavam
 

 МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...

Go down 
+28
Avrelian
бушон
magnetron!
Kiril62
ztdmp
4орта
TITUS
Aemilivs
hfy
belaka
imperio
sony147
don
Magikman
Ancient Hunter
slavitoooo
ivan113
kodokan
mdetectors.bg
borisov
pechkata
apti
Джони
stan960
pavlinbass
hercones
yaponetsa
adminn
32 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

АКО СЕ ПРИЕМЕ ПРОЕКТОЗАКОНА ЗА ПРОМЕНИ В ЗАКОНА ЗА КУЛТУРАТА ЩЕ ИЗХВЪРЛИТЕ ЛИ МЕТАЛОТЪРСАЧА СИ?
1.ДА
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Vote_lcap5%МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Vote_rcap
 5% [ 7 ]
2.НЕ
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Vote_lcap86%МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Vote_rcap
 86% [ 112 ]
3.НЕЗНАМ ОЩЕ
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Vote_lcap8%МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Vote_rcap
 8% [ 11 ]
Общо гласове : 130
 

АвторСъобщение
Гост
Гост




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyВто Авг 17, 2010 11:38 pm

pechkata написа:
apti написа:
Avrelian написа:
Септември откривам офицялно сезона на търсачите и не искам когато съм на излет сред природата (никога на археологически обект) да ме смятат за престъпник.
...бате ако си "ербап" извикай и джурналисти да отразят събитието... търкане
Браво бе Арти как ти хрумна... super21 Cool

IQ 157 ..ne e lesno
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Авг 20, 2010 11:55 am

Добре бе , не може ли когато решат да внасят тези промени да се организираме и неделя преди това всеки ,който държи да си защитава правата да се изтупаме пред народнито събрание мирно и кротко на организиран легално протест с апаратите си и да покажеме на хората ,че не сме престъпници,а обикновенни любители на хобита като лов,риболов, моделизъм и т.н. ще се направи обръщение до медиите,дори пресконференция за да се обясни на хората какъв е всъщност проблема Мисля че няма място да се страхуваме ,иначе в обратния случай винаги ще сме губещи ако дойдат действително много хора тогава ще разберат . Не може по такъв тоталитарен начин да се орграничават правата на спазващите закона хора.


:Tir:
Върнете се в началото Go down
hfy
Легионер
Легионер
hfy



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Авг 20, 2010 2:40 pm

Може, но проблема е там, че няма да дойдат повече от 20-30 човека и протестът няма да има ефект. Предполагам, че знаеш отговора на въпроса защо няма да дойдат.
Ще е добре да се направи анкета за това колко хора биха дошли на такъв протест.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПон Авг 23, 2010 10:56 pm

Petronii написа:
Добре бе , не може ли когато решат да внасят тези промени да се организираме и неделя преди това всеки ,който държи да си защитава правата да се изтупаме пред народнито събрание мирно и кротко на организиран легално протест с апаратите си и да покажеме на хората ,че не сме престъпници,а обикновенни любители на хобита като лов,риболов, моделизъм и т.н. ще се направи обръщение до медиите,дори пресконференция за да се обясни на хората какъв е всъщност проблема Мисля че няма място да се страхуваме ,иначе в обратния случай винаги ще сме губещи ако дойдат действително много хора тогава ще разберат . Не може по такъв тоталитарен начин да се орграничават правата на спазващите закона хора.


:Tir:
Това и аз го предложих(назат в темата) ама...Заглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... Пет Юли 30, 2010 9:11 pm
Колеги предлагам да направим (всички търсачи и симпатизанти на това движение) протестен митинг пред парламента на 01.09.2010г. - против приемането на този закон...
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyЧет Авг 26, 2010 9:44 pm

pechkata написа:
Petronii написа:
Добре бе , не може ли когато решат да внасят тези промени да се организираме и неделя преди това всеки ,който държи да си защитава правата да се изтупаме пред народнито събрание мирно и кротко на организиран легално протест с апаратите си и да покажеме на хората ,че не сме престъпници,а обикновенни любители на хобита като лов,риболов, моделизъм и т.н. ще се направи обръщение до медиите,дори пресконференция за да се обясни на хората какъв е всъщност проблема Мисля че няма място да се страхуваме ,иначе в обратния случай винаги ще сме губещи ако дойдат действително много хора тогава ще разберат . Не може по такъв тоталитарен начин да се орграничават правата на спазващите закона хора.


:Tir:
Това и аз го предложих(назат в темата) ама...Заглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... Пет Юли 30, 2010 9:11 pm
Колеги предлагам да направим (всички търсачи и симпатизанти на това движение) протестен митинг пред парламента на 01.09.2010г. - против приемането на този закон...
Септември почти дойде а от протестиращите ни-вест ни-кост... бабо
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyЧет Авг 26, 2010 10:01 pm

Ко напрайш митинг, току виж на следващия ден цъфнали и дилърите на марихуана, щото видиш ли в Холандия се продава свободно. Къв митинг искаш от хора дето са извън закона не мога да разбера. Снишената глава, сабя не я сече - 500 години робство ни го е кодирало в гените. Няма нишо за чудене.
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Авг 27, 2010 9:53 am

aiko написа:
Ко напрайш митинг, току виж на следващия ден цъфнали и дилърите на марихуана, щото видиш ли в Холандия се продава свободно. Къв митинг искаш от хора дето са извън закона не мога да разбера. Снишената глава, сабя не я сече - 500 години робство ни го е кодирало в гените. Няма нишо за чудене.

Даа , с такива разсъждения естествено нищо не може да се направи,когато болшинството са се вцепенили от страх да не стане нещо страшно и се крият все едно са взривили кулите близнаци,а и не виждам какво се криете,когато у нас всичко и всеки се знае и не е прибран просто, защото нямат мотив във моменто,но това не значи че утре няма да си вътре ако нарушиш разпоредбите. Не виждам какво общо може да имат любителите на металдетектинга с наркотрафикантите ,да не би един ловец да се отъждествява с някой убиец само защото и двамата имат пушки , едва ли.
Ако не се направи нещо ,след време нищо чудно да се търкат наровете с години заради някоя коцка намерана по баира. Аз сериозно твърдя ,че няма нищо лошо да се направи един организиран ако не протест,то поне проява и демонстрация на хората какво е хобито,примерно в неделен ден,когато всички са свободни и се разхождат по града ,ако се наредят на площада различни предмети от оловни топчета до пръстенчета и пирони и се покаже как работи апарата,вие винаги сте забелязвали,когато се появиме някъде,как веднага се залепват любопитни,а още повече деца и представете си какъв фурор може да предизвика едно такова мероприятие и да използваме момента за да представиме нашите проблеми. Естествено такова нещо трабва да е организирано съответно с позволение на общината по подобие на концертните прояви.
Аз на сто процента бих отишъл , взимам апарата набор от разни предмети и на плочките пред НДК даже ще дам на люботитни деца да се забавляват , не виждам по кое основание ще ми го забранят.
И ако не се обединиме сега,то няма кога,негрите ако не отстояваха правата си още да са роби.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Авг 27, 2010 11:48 am

Мда, но едно е да развиваш теории, а друго е да си прагматичен и да си даваш сметка как стоят нещата на практика. Да не говорим, че ценностната система на масовия търсач е "бира и кебапчета" и идеалисти, като теб са малко. Иначе те подкрепям в разсъжденията ти, но ... уви келфайда.

Аналогията с дилърите на марихуана е малко цинична признавам, но описва добре в каква ситуация се намират занимаващите се с металдетектинг, а тя е тотално извън закона и тотално огъзени.

Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Авг 27, 2010 8:17 pm

Да много омраза , много недоверие - една овца като тръгнена на някъде тръгват и другите...Но какво да се прави България...!!!
Върнете се в началото Go down
petrov75
Новобранец
Новобранец
petrov75



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 10:20 am

Колеги!Според мен пускането на писма до министерства и министри,на този етап е грешна стартегия.На практика отговори няма,няма и да има, докато управляващите не осъзнаят,че са сътворили поредния буламач,който ние трябва да сърбаме.Аз си мисля,че по-удачно би било ако занимаем общественноста с нашия проблем(с протести пред НС(!)явно няма да се получи,за сега)като за това се"атакуват" медиите.Например-ръководството на БНФМ може да информира "Господари на ефира",та дори и защо не"Шоуто на Слави"(което започва скоро мисля).Така в най-гледаното време,повече "обикновенни"хора ще научат за нашия ОГРОМЕН проблем"Хляб и зрелища..."това му трябва на простолюдието..


Някой хора остават нещо след себе си само когато клекнат!!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 11:34 am

petrov75 написа:
"Хляб и зрелища..."това му трябва на простолюдието..

В случая зрелището ще сме ние и как ни разкъсват на парчета в някое от тия предавания .. ако си мислиш че накой го е Еня за нас.. а законотворците много добре знаят Ко искат .. да се предотврати неорганизираното търкане а да си останат само ОРГАНИЗИРАНИТЕ групички обслужващи нечии интереси (не на държавата) ..
Върнете се в началото Go down
petrov75
Новобранец
Новобранец
petrov75



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 3:31 pm

Ясноо..ако и останалите съфорумци расъждават в тази насока,то тогава битката е загубена още преди да е започнала(ако мога така метафорично да се изразя!)То и от тази тема няма смисъл и от всичките писания по-горе също.Значи, не ни остава нищо друго,освен да си седим и да чакаме да дойдат да ни разкъсат.......мдааа... Sleep Според мен тема си е за заключване.


Някой хора остават нещо след себе си само когато клекнат!!
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 5:47 pm

petrov75 написа:
Ясноо..ако и останалите съфорумци расъждават в тази насока,то тогава битката е загубена още преди да е започнала(ако мога така метафорично да се изразя!)То и от тази тема няма смисъл и от всичките писания по-горе също.Значи, не ни остава нищо друго,освен да си седим и да чакаме да дойдат да ни разкъсат.......мдааа... Sleep Според мен тема си е за заключване.

Ами изглежда е точно така и за съжаление нищо не може да се направи.Съгласен съм с теб ,че трябва да се използват максимално медиите за популяризиране на спорта, сред нас има не малко интелигентни хора и ако имаше поне средства обществото може да бъде убедено. Вече мисля всички са разбрали,че постигането на ефект сега е възможно само чрез медиен натиск.
По горния колега също има право , в нашият случай ние сме в противовес с хора ,които нямат интерес такива рибоци като нас да мътят водата в сфера,която с десетилетия цицат средства и са толкова лакоми,че не искат да пуснат кокала в момент ,когато виждат,че далаверата свършва ,защото вече няма останала археология у нас и посягат на хора като нас,които си практикуват своето хоби. Лошото е ,че все още дърпат конците на власта,но няма начин,все някак трябва да се действа,защото и без това нищо не губим.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 8:28 pm

Четох,четох и не разбрах какво искате да правим - разбрах че не искате да протестираме чрез митинг... Тогава как да протестираме...? Как ще ни чуят - управляващите...? Или можеби като гледаме и чакаме отсрани какво ще се случи...
Върнете се в началото Go down
petrov75
Новобранец
Новобранец
petrov75



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 8:35 pm

pechkata написа:
Четох,четох и не разбрах какво искате да правим - разбрах че не искате да протестираме чрез митинг... Тогава как да протестираме...? Как ще ни чуят - управляващите...? Или можеби като гледаме и чакаме отсрани какво ще се случи...

Някой им казват масмедии..други телевизия,радио,вестници..постоянно някой трябва да се навира в очите на хората и да си търси правата.Да се разясни на 'обикновенните' хора,кои сме и за какво се борим.А не някой овчар като ме види из гората с апарата,да ме гледа все едно е видял сериен убиец!


Някой хора остават нещо след себе си само когато клекнат!!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 8:57 pm

petrov75 написа:
pechkata написа:
Четох,четох и не разбрах какво искате да правим - разбрах че не искате да протестираме чрез митинг... Тогава как да протестираме...? Как ще ни чуят - управляващите...? Или можеби като гледаме и чакаме отсрани какво ще се случи...

Някой им казват масмедии..други телевизия,радио,вестници..постоянно някой трябва да се навира в очите на хората и да си търси правата.Да се разясни на 'обикновенните' хора,кои сме и за какво се борим.А не някой овчар като ме види из гората с апарата,да ме гледа все едно е видял сериен убиец!
До колкото разбрах до сега медиите само ни плюят и ни наричат какви ли не...И не познавам такива медии да се вдигнат срещу управата...
Върнете се в началото Go down
petrov75
Новобранец
Новобранец
petrov75



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyСря Сеп 01, 2010 9:38 pm

pechkata написа:
petrov75 написа:
pechkata написа:
Четох,четох и не разбрах какво искате да правим - разбрах че не искате да протестираме чрез митинг... Тогава как да протестираме...? Как ще ни чуят - управляващите...? Или можеби като гледаме и чакаме отсрани какво ще се случи...

Някой им казват масмедии..други телевизия,радио,вестници..постоянно някой трябва да се навира в очите на хората и да си търси правата.Да се разясни на 'обикновенните' хора,кои сме и за какво се борим.А не някой овчар като ме види из гората с апарата,да ме гледа все едно е видял сериен убиец!
До колкото разбрах до сега медиите само ни плюят и ни наричат какви ли не...И не познавам такива медии да се вдигнат срещу управата...
Абсолютно съм съгласен с теб колега!Те ни плюят и ще продължават да ни плюят,докато някой юридически грамотен,не се нагърби с не леката задача да ни защити и когато се намери такъв човек,наше задължение ще е да го подкрепим!!Било с протести,било с писма до министерства и т.н.


Някой хора остават нещо след себе си само когато клекнат!!
Върнете се в началото Go down
keser
Новобранец
Новобранец
keser



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Сеп 10, 2010 1:35 am

Опитах се да откия този "Законопроект за изменение и допълнение на Закона за културното наследство" в Народното Събрание, но нещо не го намирам. Единствено тук, в посленото изречние се споменава нещо за регистрация, но това са мотивите

http://www.parliament.bg/bills/41/954-01-10.pdf

А това са всички проектозакони, внесени в"Комисия по културата, гражданското общество и медиите" на Народното събрание
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmBills&gid=236


Но пък издирих този проектозакон в Минестерството на културата.
http://mc.government.bg/files/840_nfov_ZID_ZKN_14_06.doc
Та текста който се обсъжда е :
"§ 44. Създава се чл. 162а :
„Чл. 162а (1) Лицата, които желаят да придобият специални технически средства по смисъла на §4, т. 2 от допълнителните разпоредби са длъжни да поискат предварително разрешение от министъра на културата, а след придобиването им – да се регистрират в специалния регистър, който се води при министъра на културата.
(2) Отчуждителите на средствата по ал. 1 ги предават на приобретателите само след представяне на разрешение за придобиването им.
(3) Разрешение по ал. 1. не се издава на лица, които са осъждани за умишлени престъпления от общ характер, както и на лица, които нямат съответната професионална квалификация за боравене с такива уреди или не се занимават по професия, занятие или предмет на дейност с изучаване или предоставяне на услуги в областта на културно-историческото наследство или друга законово установена специализирана дейност. Издаденото разрешение се отнема в случай на извършено умишлено престъпление от общ характер .
(4) Редът за издаване на разрешения по ал. 1 и за регистриране на специалните технически средства, както и за водене на регистъра на специалните технически средства се урежда с наредба на министъра на културата и министъра на вътрешните работи.
(5) Министърът на културата предоставя на разследващите и на други компетентни контролни органи информация от регистъра на специалните технически средства за нуждите на водените при тях наказателни или административни производства.”
"

Ако не успеем да се преборим да няма регистър, то поне да може да си вземем разрешително. Да си направим курсове за "професионална квалификация".
Аз като съм от Слънчев Бряг, Магистратура по архиология ли да изкарам, за да мога да ровя по плажа.
Интересно ми е какво ще се прави с металдетекторите на военните. И сапьорите ли трябва да са архиолози или за тях има " законово установена специализирана дейност"?
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Сеп 10, 2010 6:45 am

Аз питам за детекторите по летищата Smile
Никъде в закона не е написана охранителна дейност Smile
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Сеп 10, 2010 6:52 am

Цитат :
Чл. 162а (1) Лицата, които желаят да придобият Чл. 162а (1) Лицата, които желаят да придобият специални технически средства по смисъла на §4, т. 2 от допълнителните разпоредби са длъжни да поискат предварително разрешение от министъра на културата са длъжни да поискат предварително разрешение от министъра на културата

Това отново Ви казвам, че е само за
специални технически средства по смисъла на §4, т. 2 от допълнителните разпоредби

САМО за онези технически средства по смисъла на този закон - а те са онези с които ще се правят теренни АРХЕОЛОГИЧЕСКИ проучвания, А НЕ ПО ПРИНЦИП за всички технически средства , които търсят метали.
ТОЗИ ЦЕЛИЯ ЗАКОН НЕ НИ КАСАЕ НАС - защото едва ли някой ще се бие в гърдите, че ще го използва за теренни АРХЕОЛОГИЧЕСКИ проучвания, щото ако каже така попада под ударите на НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
keser
Новобранец
Новобранец
keser



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Сеп 10, 2010 9:21 am

adminn написа:
Цитат :
Чл. 162а (1) Лицата, които желаят да придобият Чл. 162а (1) Лицата, които желаят да придобият специални технически средства по смисъла на §4, т. 2 от допълнителните разпоредби са длъжни да поискат предварително разрешение от министъра на културата са длъжни да поискат предварително разрешение от министъра на културата

Това отново Ви казвам, че е само за
специални технически средства по смисъла на §4, т. 2 от допълнителните разпоредби

САМО за онези технически средства по смисъла на този закон - а те са онези с които ще се правят теренни АРХЕОЛОГИЧЕСКИ проучвания, А НЕ ПО ПРИНЦИП за всички технически средства , които търсят метали.
ТОЗИ ЦЕЛИЯ ЗАКОН НЕ НИ КАСАЕ НАС - защото едва ли някой ще се бие в гърдите, че ще го използва за теренни АРХЕОЛОГИЧЕСКИ проучвания, щото ако каже така попада под ударите на НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС

1. Точка 2 се изменя така:

„2. "Специални технически средства" са геодезични уреди, геофизична апаратура, метал-детекторна техника и други технически средства, както и програмни продукти за тях, използвани преди, по време и след теренните археологически проучвания.”
Върнете се в началото Go down
keser
Новобранец
Новобранец
keser



МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...   МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ... - Page 7 EmptyПет Сеп 10, 2010 9:29 am

Май е добре да се фиксира какво е АРХОЛОКИЧЕСКИ ПРОЧВАНИЯ, търсенето по плажа архиология ли е?
В холандия е фиксирано, реликви по стари от 1450 г. (ако не се лъжа).

В турция ако не се лъжа е можеш да засичаш, но се копа с резрешение за по- дълбоки неща.
Върнете се в началото Go down
 
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ Е ПРИЕЛ ПРОЕКТО ЗАКОНА ...
Върнете се в началото 
Страница 7 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Новия проекто-закон за Културата и нова проекто-наредба от 29.12.2010
» Ето го спасението от закона :)
» Кога сме извън закона?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: